Ви знаєте цей процес. Ви шукаєте новий або старий автомобіль, і технічна специфікація для вас – це біблія. Ви хочете знати витрати палива (миль на галон). Вам потрібні дані про розгін від 0 до 60 миль/год. Вам потрібний об’єм багажного відділення у кубічних футах. Ви хочете знати потужність, крутний момент та кінцеву ціну. Це цифри, що їх продають автомобілі. Це метрики, якими ви порівнюєте різні бренди. Але є одна цифра, яка рідко потрапляє до центру уваги. Її часто не беруть до уваги покупці і навіть деякі любителі. Ця цифра – повна маса осі або GAWR (Gross Axle Weight Rating).

Незалежно від того, чи ви керуєте седаном, пікапом, позашляховиком або кемпер-фургоном, вам потрібно знати показник GAWR вашого автомобіля. Це жорсткий ліміт, встановлений виробником. Він визначає максимальну вагу, яку одна вісь може безпечно нести. Передні та задні осі мають свої власні обмеження. Порівнюйте GAWR із строгим лімітом ваги для кожної осі. Ніколи не завантажуйте свій автомобіль понад цей ліміт, встановлений виробником.

Зміст

Реальне визначення GAWR

Сам термін не пояснює, що саме входить до цього ліміту. Згідно з керівництвом з купівлі нового автомобіля, GAWR включає все. Він охоплює власну вагу транспортного засобу. Він охоплює пасажирів. Він охоплює вантаж у кузові чи багажнику. Якщо ви буксируєте причіп, вага буксирного пристрою причепа також включається до розрахунку. Вся маса розподіляється між осями.

Важливо розрізняти GAWR та GAW. GAW означає фактичну повну масу осі (Gross Axle Weight). Це фактична вага на осі у будь-який момент часу. GAWR – це фіксований максимум. GAW постійно змінюється в міру завантаження чи розвантаження предметів. GAWR не змінюється. Плутанина між цими двома поняттями — поширена помилка, що призводить до небезпечних ситуацій.

Подайте пікап, що перевозить валуни. Допустимо, у вас є чотири валуни вагою по 100 фунтів кожен. Це 400 фунтів вантажу. Коли ви їх знімаєте, ваша фактична вага осі зменшується на 400 фунтів. GAWR залишається таким самим. Завантаження валунів назад збільшує ваш GAW на 400 фунтів. Ліміт залишається статичним. Безпека залежить від фактичної ваги, яка повинна перебувати нижче за цей ліміт.

Чому перевантаження небезпечне

Виробники встановлюють ці ліміти з міркувань безпеки. Перевантаження транспортного засобу ризиковане. Важкі вантажі важко контролювати. Проблема ускладнюється, коли вага розподілена нерівномірно. Якщо одна сторона осі перевантажена, транспортний засіб стає нестабільним.

Уявіть, що ви створюєте надто велике навантаження на задню вісь. Управління стає нечітким. Передні шини втрачають зчеплення з дорогою, роблячи автомобіль менш чуйним. Гальмівна ефективність знижується, тому що передні гальма виконують більшу частину роботи. Задні шини можуть луснути під впливом напруги. Частини підвіски можуть погнутися або зламатися. Ви втрачаєте контроль. Список можливих відмов довгий. Для вашої безпеки фактична вага осі ніколи не повинна перевищувати GAWR.

Причепи мають свій власний GAWR. Він зазначається виробником причепа. Ви не повинні перевищувати цей показник. Збалансоване завантаження в причепах ще важливіше. Погано завантажений причіп може скластися «гармошкою» (jackknife). Це може призвести до дестабілізації буксируючого транспортного засобу. Правильне розподілення ваги – це не обговорюється.

Де знайти ваш GAWR

Ви можете поставити запитання, як знайти цей номер для свого автомобіля. Зазвичай він не вказаний у посібнику користувача. Шукайте наклейку на стійці кузова водія. Вона часто розташована поруч із механізмом блокування дверей. На етикетці вказано GAWR для передніх та задніх осей.

Ви також можете знайти інформацію в інтернеті. Більшість виробників публікують ці дані на своїх офіційних веб-сайтах. Це частина технічних показників. Якщо ви не можете знайти їх там, пошукайте інші бази даних, які збирають цю інформацію. Точність важлива. Не гадайте.

Інформація нижче надає огляд найпопулярніших моделей. Вона виділяє передні та задні ліміти для конкретних років випуску. Ця інформація допоможе вам точно спланувати завантаження.

Список GAWR за марками

Acura

рік Модель GAWR (Передня/Задня)
2006 MDX –
2006 RL –
2006 RSX –
2006 TL –
2006 TSX –
2007 MDX 2888 / 3175
2007 RL –
2007 RDX 2546 / 2381
2007 TL –
2007 TSX 2335 / 2030
2008 MDX 2888 / 3175
2008 RL –
2008 RSX 2546 / 2381
2008 TL –
2008 TSX 2335 / 2030
2009 MDX 2888 / 3175
2009 RL –
2009 RSX 2546 / 2381
2009 TSX 2325 / 2090

Більше специфікацій Acura: GVWR Acura, GCWR Acura, Вантажопідйомність Acura, Споряджена маса Acura, Корисне навантаження Acura, Буксирувальна здатність Acura

Audi

рік Модель GAWR (Передня/Задня)
2006 A3 –
2006 A4 –
2006 A6 –
2006 A8 –
2006 S4 –
2006 TT –
2007 A3 –
2007 A4 –
2007 A6 –
2007 A8 –
2007 Q7 –
2007 RS4 –
2007 S4 –
2007 S6 –
2007 S8 –
2008 A3 –
2008 A4 –
2008 A5 –
2008 A6 –
2008 A8 –
2008 Q7 –
2008 R8 –
2008 RS4 –
2008 S4 –
2008 S5 –
2008 S6 –
2008 S8 –
2008 TT –
2009 A3 –
2009 A4 –
2009 A5 –
2009 A8 –
2009 Q7 –
2009 R8 –
2009 S4 –
2009 S5 –
2009 S8 –
2009 TT –

Більше специфікацій Audi: GVWR Audi, GCWR Audi, Вантажопідйомність Audi, Споряджена маса Audi, Корисне навантаження Audi, Буксирувальна здатність Audi

Більшість інших великих брендів дотримуються аналогічних шаблонів. Ви можете пошукати докладніші таблиці за марками. Ця інформація допоможе вам зрозуміти конструктивні обмеження транспортного засобу. Йдеться не лише про буксирувальну здатність. Йдеться про цілісність шасі. Знайте свої межі. Залишайтеся на дорозі.

BMW Gross Axle Weight Ratings (2006-2009)

Дані з баварського виробника в цьому наборі інформації мізерні. Більшість моделей відсутні конкретні значення граничної маси передньої чи задньої осі у період 2006–2009 років.

2006
* 3 Series: 325, 330
* 5 Series: 525, 530, 550
* 6 Series: 650
* 7 Series: 750, 760
* M Models: M3, M5, M6
* SUV/Coupe: X3, X5, Z4, Z4M

2007
* 3 Series: 328, 335
* 5 Series: 525, 530, 550
* 6/7 Series: 650, 750, 760
* Performance/Luxury: Alpina B7, M5, M6
* Utility: X3, X5
* Roadster:
* Z4: 2767 (передня) / 3770 (задня)
* Z4M: Немає даних

2008
* Compact: 128, 135
* Mid/Luxury: 328, 335, 528, 535, 550, 650, 750, 760
* Specialty: Alpina B7
* High Performance: M3, M5
* SUVs: X3, X5, X6
* Roadster: Z4, Z4M

2009
* Compact: 128, 135
* Mid/Luxury: 328, 335, 528, 535, 550, 750
* M Division: M3, M5, M6
* SUVs: X3, X5, X6

Для ентузіастів BMW відсутність конкретних даних навантаження на осі у відкритих таблицях часто змушує покладатися на розрахунок допустимої маси вантажу як різниці між повною масою транспортного засобу (GVWR) та масою спорядженого автомобіля.

Buick Gross Axle Weight Ratings (2006-2009)

Асортименти Buick в цей період значно змінився: модель Rainier була замінена на Enclave.

2006
* Sedan: LaCrosse, Lucerne
* SUV:
* Rainier: 2950 (передня) / 3200 (задня)
* Rendezvous: Немає даних
* Terraza: 1148 (передня) / 960 (задня) — Примітка: Ці значення здаються аномально низькими, можливо це помилка введення даних або обмеження для конкретної комплектації.
* Minivan: Немає даних

2007
* Sedan: LaCrosse, Lucerne
* SUV:
* Rainier: 2950 (передня) / 3200 (задня)
* Rendezvous: Немає даних

2008
* Crossover:
* Enclave: 3197 (передня) / 3527 (задня)
* Sedan: LaCrosse, Lucerne

2009
* Crossover: Enclave (3197/3527)
* Sedan: LaCrosse, Lucerne

Cadillac Gross Axle Weight Ratings (2006-2009)

Дані важких вантажівок Cadillac і розкішних седанів варіюються за ступенем доступності. Сімейство Escalade надає найпослідовніші цифри в перші роки.

2006
* Sedan:
* CTS: 2232 (передня) / 2379 (задня)
* CTS-V: Немає даних
* DTS: Немає даних
* SRX: Немає даних (Кросовер)
* STS: Немає даних
* STS-V: Немає даних
* Luxury SUV:
* Escalade: 3350 (передня) / 4000 (задня)
* Escalade ESV: 3060 (передня) / 2809 (задня)
* Escalade EXT: 3800 (передня) / 4000 (задня)
* Coupe:
* XLR: Немає даних
* XLR-V: Немає даних

2007
* Sedan:
* CTS: 2232 (передня) / 2379 (задня)
* CTS-V: Немає даних
* DTS: Немає даних
* SRX: Немає даних
* STS: Немає даних
* STS-V: Немає даних
* Luxury SUV:
* Escalade: Немає даних
* Escalade ESV: Немає даних
* Escalade EXT: Немає даних
* Coupe:
* XLR: Немає даних
* XLR-V: Немає даних

2008
* Sedan: CTS, DTS, SRX, STS, STS-V (Всі «Немає даних»)
* Luxury SUV: Escalade, Escalade ESV, Escalade EXT (Всі «Немає даних»)
* Coupe: XLR, XLR-V (Всі «Немає даних»)

2009
* Sedan: CTS, DTS, SRX, STS, STS-V (Всі «Немає даних»)
* Luxury SUV: Escalade, Escalade ESV, Escalade EXT, Escalade Hybrid (Всі «Немає даних»)
* Coupe: XLR, XLR-V (Всі «Немає даних»)

Chevrolet Gross Axle Weight Ratings (2006-2009)

Широкий асортимент Chevrolet охоплює моделі від Aveo до Silverado HD. Перехід від TrailBlazer до Traverse у 2009 році є ключовим моментом.

2006
* Compact: Aveo, Cobalt
* Mid-size: Impala, Malibu, Malibu MAXX, Monte Carlo
* Small Pickup/SUV:
* Colorado: 2533 (передня) / 2896 (задня)
* HHR: Немає даних
* SSR: Немає даних
* TrailBlazer: 2950 (передня) / 3200 (задня)
* TrailBlazer EXT: 3100 (передня) / 3400 (задня)
* Large SUV/Truck:
* Avalanche 1500: 3400 (передня) / 4000 (задня)
* Avalanche 2500: 4380 (передня) / 5500 (задня)
* Equinox: 2535 (передня) / 2535 (задня)
* Express: Немає даних
* Silverado 1500: 3650 (передня) / 4000 (задня)
* Silverado 1500 Hybrid: 3925 (передня) / 3750 (задня)

Ліміти ваги осей Ford

Лінійка автомобілів Ford цього періоду була сумішшю робочих коней і автомобілів для повсякденної їзди, а показник GAWR (Gross Axle Weight Rating — номінальна маса осі) точно вказував, яку вагу може витримати кожна вісь автомобіля, перш ніж виникнуть проблеми. При буксируванні або перевезенні вантажів це число стає вашою жорсткою межею.

Модель Ford 2006 року

Тут беззастережно лідирують важкі вантажні автомобілі. Ford E-350 Super Duty може витримувати 3700 фунтів на передній осі та 6195 фунтів на задній. Це дуже велика місткість для фургона, що використовується для перевезення людей та вантажів. Модель E-250 не сильно відстає з показниками 3550/5520 фунтів.

Для легких вантажівок та позашляховиків обмеження ще суворіше. Ford F-150 : передня вісь 3450/задня вісь 3800 фунтів. Explorer важить 3240/3600 фунтів. У моделей Escape та Escape Hybrid характеристики практично ідентичні: близько 2200 фунтів на передніх колесах та 2100 фунтів на задніх.

Не у всіх автомобілів у таблицях вказано GAWR. У седанів, таких як Taurus, Fusion та Crown Victoria, як правило, не вказані конкретні значення GAWR для передньої та задньої осей у цих базових таблицях. Це може бути пов’язане з тим, що розподіл ваги більш збалансований або менш важливий у комерційних додатках. У моделей Mustang та GT також відсутні конкретні дані.

Модель Ford 2007 року

Серія F, як і раніше, жива і здорова. Вага F-350 залишається на рівні 3800/7000 фунтів. F-250 зберігає показники 3800/6100 фунтів.

Позашляховики зазнають змін. Новий Explorer Sport Trac має вантажопідйомність 3080/3320 фунтів. Стандартний Explorer трохи знижується до 2860/3340 фунтів. У моделях Expedition та Expedition EL у цьому наборі даних відсутні конкретні значення GAWR. Це дивно для такого великого автомобіля, однак у гібридного Escape вага складає солідні 2380/2175 фунтів.

Модель Ford 2008 року

У моделі F-350 знизилася задня вантажопідйомність: з 7000 фунтів до 6262 фунтів. Нова супервантажівка F-450 вражає показниками 5600/9500 фунтів. Це автомобіль, створений для комерційних автопарків або важкого буксирування.

Фургон серії E зазнає модернізації. У моделі E-150 вага на передній осі збільшується з 3240 фунтів до 3700 фунтів, а задня вантажопідйомність зростає з 3800 фунтів до 5120 фунтів. Модель E-350 Super Duty демонструє аналогічне зростання із показниками 3800/6084 фунта.

Модель Ford 2009 року

Вага F-150 трохи збільшилася до 3800/6100 фунтів. У моделі E-350 Super Duty вага на передній осі збільшується до 4200 фунтів, тоді як задня вага залишається на рівні 6084 фунти. У моделей Flex та більшості седанів (таких як Taurus та Fusion ) поки що відсутня конкретна інформація про GAWR з цього джерела.

Ліміти ваги осей GMC

Вантажівки та позашляховики GMC багато в чому потужніші за свої аналоги Chevrolet, і їх показники GVWR відображають їхню промислову міцність.

Модель GMC 2006 року

Sierra 3500 – це звір, який може перевозити 4800 фунтів на передній осі та 6500 фунтів на задній. Sierra 2500 витримує 4410/6084 фунти. Sierra 1500 має номінальне навантаження 3150/3686 фунтів.

Позашляховики, такі як Yukon і Yukon XL, можуть перевозити до 3200 фунтів на передній осі і приблизно від 3750 до 4000 фунтів на задній. Для Envoy XL вказано значення 3100/3400 фунтів. Легкі пікапи Canyon мають вагу 2533/2896 фунтів.

Модель GMC 2007 року

Новий середньорозмірний позашляховик Acadia важить 3197/3527 фунтів. У Sierra 3500 спостерігається невелике зниження ваги на задній осі, який падає до 6390 фунтів, в той час як передня частина, як і раніше, розрахована на 4200 фунтів. Задня вантажопідйомність Yukon збільшилася до 4100 фунтів.

Модель GMC 2008 року

Технічні дані щодо стабільні. Yukon Hybrid дорівнює показникам бензинової версії: 3200/4100 фунтів. Sierra 1500 залишається на рівні 3200/3750 фунтів. У фургона SAVANA не вказаний показник GAWR. Ймовірно, це пов’язано з тим, що комерційне використання залежить від GVWR.

Модель GMC 2009 року

Canyon трохи збільшився до 2633/2896 фунтів. Показник GAWR для Sierra Hybrid не вказано. Міцний Sierra 3500 зберігає рейтинг 4200/6390 фунтів. Yukon XL трохи знизився до 3200/4200 фунтів.

Ліміт ваги осі Honda

Рейтинги Honda, як правило, нижчі, ніж у Ford та GMC, що відображає їх фокус на паливній ефективності та легких платформах. Однак моделі Ridgeline і Odyssey є цікавим розподілом ваги.

Модель Honda 2006 року

Мінівен Odyssey важить 2833/3197 фунтів. У вантажівки Ridgeline неймовірно низьке навантаження на передню вісь – всього 309 фунтів. Зачекайте, схоже, це друкарська помилка у вихідних даних. Можливо, йшлося про 3090 або щось подібне, але задня вісь вказана як 3252 фунти. Для моделей Pilot та CR-V показник GAWR не вказано.

Модель Honda 2007 року

GAWR моделі Civic складає 2310/2290 фунтів. Element має номінальне навантаження 2300/2205 фунтів. Вага Pilot різко зростає до 2865/3155 фунтів. Передня вісь Ridgeline, мабуть, була переглянута цього року і становить 3105 фунтів, а задня вісь – 3252 фунти. Odyssey як і раніше важить 2833/3197 фунтів.

Модель Honda 2008 року

Рейтинги не змінились. Вага Civic складає 2310/2290 фунтів. Element – 2300/2205 фунтів. Вага Pilot – 2865/3155 фунтів. Ridgeline залишається незмінним на рівні 3105/3252 фунтів.

Модель Honda 2009 року

Pilot трохи збільшився до 2921/3196 фунтів. Civic та інші автомобілі були виключені зі списку GAWR. Це вказує на те, що їх розподіл ваги вважався менш важливим або не відстежувався у цьому форматі.

Ліміт ваги осі Hummer

Hummer не був заплутаний. H2 призначений для подолання складного рельєфу і дані GAWR відображають умови, в яких експлуатується автомобіль.

Модель Hummer 2006-2009 років

H2 стабільно зберігав показники протягом 4 років (2006, 2007, 2008, 2009) та мав рейтинг 4000/5000 фунтів. Незважаючи на те, що це важкий джип, осі розраховані на величезні навантаження.

Вага H1 Alpha 2006 року становить 4100/6800 фунтів. Це навіть важче ніж H2. У моделей H3 та H3T не вказано показник GAWR, що дивно для такого великого автомобіля, але, можливо, ці значення залишаються постійними або недостатньо різняться між комплектаціями.

Ліміти ваги осі Hyundai

У цей період Hyundai тільки закріплювався на ринку США, і дані GAWR були рідкістю для багатьох моделей автомобілів, фокус був зроблений в основному на великих позашляховиках та мінівенах.

Моделі Hyundai 2006 року

Повна маса осей Jeep

Що стосується Wrangler, цифри не брешуть. 2006 року передня вісь могла витримувати 2200 фунтів, а задня — 3150 фунтів. До 2007 року Jeep посилив конструкцію та збільшив вантажопідйомність задньої осі до 3400 фунтів. У 2007 році показники Liberty стабілізувалися на рівні 2750 фунтів спереду та 3150 фунтів ззаду, після чого зникли зі специфікацій. З’явилися Compass та Patriot, але дані про повну масу осей (GAWR) для них не зафіксовані.

Commander та Grand Cherokee залишаються загадкою у цьому наборі даних. Порожні осередки в період з 2006 по 2009 рік вказують або на відсутність даних, або на такий ступінь одноманітності, що виключає необхідність особливих обмежень для осей у даному контексті. Wrangler Unlimited був доданий у 2008 році та відповідає стандартному для Wrangler розподілу 2650/3400 фунтів. Це співвідношення залишається незмінним із 2009 року.

«Збільшення вантажопідйомності задньої осі Wrangler було єдиною значною зміною у всій лінійці Jeep у 2007–2008 роках.»

Вантажні обмеження Kia

Kia чинить інакше. Sedona та Sorento розраховані на важкі навантаження. Цей мінівен має вагу 2998 фунтів на передній осі та 3064 фунти на задній. Позашляховик має унікальний розподіл ваги: ​​3307 фунтів на кожну вісь. А як щодо Sportage? Він був легшим: 2579 фунтів спереду і 2425 фунтів ззаду. Явний перекіс у бік передньої частини.

Rio був представлений у 2007 році і мав певні обмеження: 1918 фунтів спереду, 1874 фунти позаду. Баланс майже ідеальний. У Sedona та Sorento ці показники були й у 2008 році, але потім інформація зникла. Borrego з’явився у 2009 році, але його дані GAWR тут відсутні. Модель Spectra? Немає даних. Вам доведеться розбиратися із цими цифрами самостійно.

Вантажопідйомність осей Land Rover

路虎揽胜 у 2006 чи 2007 році не розкривав своїх секретів. LR3, Range Rover та Sport – порожні сторінки. У 2008 році був представлений LR2, але обмежень по осях, як і раніше, не було. Потім у 2009 році з’явилися натяки. Передня вісь LR2 витримує 2885 фунтів, задня – 2995 фунтів. Невеликий перекіс назад. Інші учасники команди мовчать. Чи потрібно публікувати ці дані? Чи дані просто втрачені?

Точність Lexus

Lexus зберігає мовчання. ES 330 2006? Нічого. GS 430? Нічого. LX 470? Нічого. Всі назви моделей від SC 430 до RX 400h перераховані, але колонка GAWR для кожного року з 2006 до 2009 залишається порожньою.

Та навіть високопродуктивний IS-F, запущений у 2008 році, не має зафіксованого значення ваги на осі. Це дуже дивно. Можна було б очікувати, що бренд, відомий своєю технічною точністю, опублікує такі цифри. Можливо, вони просто впевнені у своїй шасі. Або, можливо, дані просто втрачені.

Важковаговики Lincoln

У Lincoln були цифри. З 2006 по 2009 рік Mark LT мав вантажопідйомність 3450 фунтів на передній осі та 3850 фунтів на задній. Це надійна вантажівка. Navigator починався з показників 3300/4128 фунтів у 2006 році, перестрибнув на 3350/4300 фунтів у 2007 році та залишався незмінним відтоді. Інші автомобілі (LS, Town Car, Zephyr, MKX, MKZ, MKS) були порожніми. Порожніми.

Навіщо вказувати Navigator та Mark LT, ігноруючи седани? Можливо, позашляховикам потрібна реклама. Або, можливо, седани надто легкі, щоб враховуватись у цьому метричному показнику. Town Car сам по собі є танком, та його дані GAWR не вказані. Це здається недоглядом.

Різні навантаження Mazda

Mazda непередбачувана. У вантажівок серії B стабільні обмеження задньої осі. B2300, B3000 та B4000 мають вантажопідйомність задньої осі 2750 фунтів. Передня частина варіювалася: B2300 – 2400 фунтів, B3000 – 2625 фунтів, B4000 – 2850 фунтів.

У 2006 році Mazda5 отримав оцінку 2218/2355 фунтів. Mazda 6? 2372 фунти спереду, 2119 фунтів ззаду. Легка задня частина. MazdaSpeed6 слідує з показниками 2449/2103 фунтів. Він швидкий, але не обов’язково міцніший ззаду. MX-5 був представлений у 2007 році із показниками 2449/2103 фунтів. У 2007 році MazdaSpeed3 такі ж передні колеса, як у MX-5, але вантажопідйомність задньої осі скоротилася до 2064 фунтів. До 2009 року вантажопідйомність шин Mazda6 трохи змінилася: 2286 фунтів спереду та 2062 фунти ззаду. Невелика зміна. Воно дуже впливає на керованість.

Мовчання Mercedes-Benz

Mercedes-Benz було однаково. Або забув. З 2006 по 2009 рік GAWR не вказувався на жодній моделі – від C-Class до SLR McLaren, від G500 до ML63 AMG. Жодної.

Це величезний модельний ряд. GL450, GL550, клас R. Пусто. 2009 CLS 550? Порожньо. Можна було б очікувати, що люксовий бренд опублікує обмеження по осях для розрахунків буксирування та корисного навантаження. Можливо, вони просто помістили їх у брошуру. Або, можливо, набір даних неповний, коли йдеться про німецькі люксові автомобілі.

Останні роки Mercury

수성은 매우 소수이면서 소멸했습니다.2006년, 마운테니아에는 전륜이 2,860개, 후륜이 3,340개 탑재되어 있었습니다.그리고 침묵이 있었다.그랜드 마키스, 마리나, 밀란, 몬테고, 몬테레이, 세이블 – 2009년 2009년

이것으로 하나의 시대가 끝났습니다.머큐리는 살아남을 수 없었습니다.마운테니아는 중량 제한을 기재하고 있는 유일한 제품입니다.그 외에 알 필요가 있는 사람은 있습니까?아니면, 그 숫자가 너무 표준적이기 때문에, 일부러 기록할 필요가 없는 것일까요?

Збалансований підхід MINI

MINI стає відчутним. Cooper Convertible та Hardtop 2006 року? Інформація відсутня. Це змінилося у 2007 році. Передня частина кабріолету – 1918 фунтів, задня – 1697 фунтів. Жорсткий дах? Спереду 1929 року, ззаду 1653 року. Навантаження на передню частину.

Clubman був випущений у 2008 році. Близько 1830 фунтів. Збалансовано. Кабріолети та хетчбеки зберігають показники 2007 року. Потім у 2009 році було запущено варіант John Cooper Works. Жорсткий дах залишився на рівні 1918/1676 фунтів. Clubman підскочив до 1829 фунтів спереду та 1863 фунтів ззаду. Ретроспективні спортивні моделі.

“John Cooper Works Clubman – єдиний MINI з довговічним дизайном поділу GAWR, орієнтованим на задню вісь.”

Дані на цьому закінчуються. Записів більше нема. Перш ніж усе ускладниться, це просто список цифр, які показують, скільки може витримати кожна вісь.

Обмеження по осях Nissan, Pontiac, Porsche

Це число знову змінилося, з’являючись у лінійці Nissan протягом останніх чотирьох років. Якщо ви шукаєте конкретні цифри, виділяється Nissan Titan. Вага передньої та задньої осей для Titan 2007 року становить 3300 фунтів та 3800 фунтів відповідно. Frontier не сильно відстає, його вага складає 3296 фунтів спереду та 3197 фунтів ззаду у період з 2006 по 2009 рік. Altima також продемонструвала свої чудові характеристики рано, починаючи з 2006 року з вагою 2399 фунтів спереду та 1991 фунт ззаду. Після цього список стає рідкісним. Решта модельного ряду Nissan (350Z, Armada, Maxima, Murano, Pathfinder, Quest, Sentra, Versa, Xterra) немає конкретних даних GAWR, зазначених у цьому наборі даних. Це справді дивно. Може здатися, що знайти деталі звичайного автомобіля на дорозі було б простіше.

Частина про Pontiac звучить як історія про привидів. До 2009 року бренд переживав швидке падіння, і цифри відбивають його поступовий догляд. Torrent – ​​єдина модель із постійними рейтингами осей протягом усього періоду. У 2006, 2007 та 2009 роках він становив 2535 фунтів спереду та ззаду. Grand Prix мав лише одну точку даних за 2007 рік – 62 та 38 фунтів? Це має бути помилка. Або, можливо, помилка з десятковою точкою. Інакше в цьому немає сенсу. G5, G6, G8, GTO, GTO, Montana SV6, Solstice, Vibe всі перераховані, але порожні. Це просто порожній простір там, де мають бути специфікації.

Porsche тримає свої автомобілі чистими чи максимально чистими. Я маю Cayenne 2006 року, але без цифр. До 2008 року у нас були 911, Boxster, Cayenne та Cayman, але все ще без показників GAWR. 911 Carrera була додана для модельного року 2009, але формула залишилася незмінною. Це означає, що ці високопродуктивні машини не мають обмежень за вагою осі. Можливо, Porsche припускає, що ви вмієте рахувати, або, можливо, вони просто не публікують це таким чином.

Проблеми Saab, Saturn, Scion

Saab є іншою проблемою розподілу ваги. 9-3 та 9-5 були представлені в період з 2006 по 2009 рік, але були мовчазні з приводу GAWR. Проте 9-7X має чітку історію. У 2008 та 2009 роках вантажопідйомність передньої осі становила 2950 фунтів, а задньої осі – 3400 фунтів. 9-2X 2006 року перераховано, але інформація відсутня. Це невеликий сфокусований бренд, і цифри відображають його нішевість.

Склад Saturn також рівномірно розподілено. Aura, Aura Hybrid, Astra, Sky, VUE та VUE Hybrid з’являлися в різні роки з 2006 по 2009 рік, але жодна не мала даних GAWR. Однак Outlook, хоч і послідовний. З 2007 по 2009 рік вантажопідйомність становила 3197 фунтів спереду та 3527 фунтів ззаду. Це надійний розподіл, типовий для кросоверів на платформі Theta. Він також включає 2006 ion і relay, які також не мають цифр. Мені здається, що дані говорять нам про те, які моделі є пріоритетними для важкого використання. Outlook – одна з них.

Scion ще менше. tC зустрічався у 2006, 2007, 2008 та 2009 роках, але значення GAWR завжди не було. xB був представлений у 2006, 2008 та 2009 роках. xD брав участь у 2008 та 2009 роках. Ось і все. Немає обмежень щодо осей. Можливо, Scion не дбає про вантажопідйомність або відстеження корисного навантаження таким же чином. Або дані просто не існують. Ви маєте працювати з тим, що є.

Деталі Smart, Subaru, Suzuki

Smart fortwo – це диво одного року у цьому наборі даних, з’являючись лише у 2008 році. Дані GAWR не надані. Однак, це маленька машина. Чи дійсно вам потрібно знати межі ваги двомісного осі міського автомобіля? Мабуть, ні. Але він у списку, то він там є.

Список Subaru довгий і переважно порожній. B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (седан, універсал, Outback Sport, WRX Sti), Legacy (седан, універсал) та Outback були доступні з 2006 по 2009 рік, але жодна не мала даних GAWR. Жодної. Це дивно для бренду, відомого своїми позашляховими характеристиками та можливостями буксирування. Можна було б подумати, що Forester чи Outback оголосять чіткі обмеження. Вони не знають. Дані закінчуються на Tribeca у 2009 році, знову без цифр.

Suzuki пропонує більше текстури. З 2006 по 2008 рік Aeria та Forenza важили 1918 фунтів спереду та 1940/1764 фунти ззаду. SX4 дебютував у 2007 році з показником 2050/1786 фунтів, але зник зі списку GAWR у 2008 та 2009 роках. Reno та Grand Vitara перераховані, але деталі відсутні. Equator з’явився у 2009 році, але також без цифр. Це ковдра крапок даних, фокусується в основному на невеликому седані і позашляховику XL7.

Тяжка робота Toyota

Toyota доповнює цей сегмент легкими та важкими варіантами. Land Cruiser відразу виділяється із натовпу. У 2006 та 2007 роках спереду було 3595 фунтів, а ззаду – 4220. Потім дані припиняються. RAV4 більш стабільний, його вага становить 2535/2435 фунтів у 2006, 2008 та 2009 роках. Зачекайте, 2007? Для 2007 року RAV4 стрибає до 4430/4730 фунтів. Це велика різниця. Вони змінили платформу? Чи склад даних 2007 року відрізняється? Поки що не ясно. Tundra дебютував у 2007 році з показником 3900/3800 фунтів, але зник зі списку GAWR у 2008 та 2009 роках. 4Runner, Avalon, Camry, Camry Hybrid, Camry Solara, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Highlander Hybrid, Sienna, Tacoma всі перераховані в різні роки, але в жодної немає чисел GAWR. Venza дебютувала у 2009 році, але, знову ж таки, цифр не було.

Це дивна колекція. Деякі моделі мають чіткі обмеження по осях. Інші залишаються невизначеними. Стрибок 2007 року у моделі Toyota RAV4 особливо дивовижний. Надійні рейтинги Nissan Titan дають нам упевненість. Поступове додавання Suzuki XL7 означає покращення або зміни у передбачуваному використанні. Решта? Це просто ім’я.

Чому існує такий розрив? Це обмеження даних? Вибір виробника? Чи це просто перебіг часу та знос деяких технічних деталей? Ви не завжди можете знати. Але цифри там розповідають історію розподілу ваги: ​​важкі седани спереду та вантажні позашляховики ззаду. Subaru Forester може не мати номера GAWR у списку, але ви можете уявити баланс. Поділ Mitsubishi Raider складає 3100/3600, так що ви знаєте, де знаходиться вага. Решта – тиша.

А як щодо Pontiac Torrent? 2535 та 2535. Ідеально збалансовано. Він виглядає як спортивний автомобіль, але із вантажним відсіком. Це ваша ціль? Вага розподіляється рівномірно для керованості, чи це технічна випадковість?

Дані закінчуються на Toyota Yaris та Venza. Цифру немає. Лише імена. Цей перелік не є повним. Він просто зупинився.

Вантажопідйомність осі (Gross Axle Weight Rating, GAWR) – це не просто цифра на наклейці. Це жорстка межа тієї ваги, яку кожна вісь може фізично витримати без відмови. При завантаженні автомобіля передні та задні осі приймають на себе різне навантаження залежно від того, де знаходиться вантаж. Знання конкретних значень GAWR для вашого модельного року допомагає запобігти поломці підвіски, вибуху шин і проблемам зі сходом-розвалом.

Межі ваги Volkswagen

У середині і наприкінці 2000-х Volkswagen розподіляв свою лінійку моделей по кількох платформах. Golf, Jetta, Beetle та Passat мали загальні конструктивні елементи, але розподіл ваги значно змінювався залежно від типу кузова та вибору двигуна. Touareg, будучи рамним позашляховиком першого покоління, мав набагато вищі показники вантажопідйомності порівняно з седанами, що несли.

Для модельного року 2006 дані у вихідних записах були неповними. Для Golf, GTI, Jetta, Beetle Cabrio, Beetle Coupe, Passat Sedan, Phaeton, Rabbit та Touareg у наданому наборі даних відсутні конкретні значення GAWR. Це, мабуть, відбиває варіації, які від конкретних рівнів комплектації чи пакетів додаткового устаткування, які деталізовані у зведеній таблиці.

У 2007 році модельний ряд трохи розширився за рахунок появи Eos та Passat Variant. Знову ж таки, більшість моделей, таких як GTI, Jetta, варіанти Beetle, Passat Sedan та Rabbit, не мають конкретних даних про поділ навантаження між передньою та задньою осями у цьому зведенні. Touareg залишався найважчою моделлю, хоча точні цифри цього конкретного зрізу даних зазначені як відсутні.

До 2008 року у модельний ряд увійшли R32 та Touareg 2. GLI та GTI продовжували займати сегмент компактних автомобілів. У 2009 році до сімейства приєднався мінівен Routan, а також компактний позашляховик Tiguan. Tiguan та Touareg 2 являли собою більш важку частину спектра.

Нижче наведено дані, які показує наявна інформація для моделей Volkswagen, для яких значення були явно вказані:

  • Моделі 2006–2009 рр. без зазначеного поділу навантаження на передню/задню вісь:
  • Golf (2006)
  • GTI (2006, 2007, 2008)
  • Jetta (2006, 2007, 2008)
  • Jetta Sedan / Sport Wagon (2009)
  • Beetle Cabrio (2006-2009)
  • Beetle Coupe (2006-2009)
  • Passat Sedan (2006–2009)
  • Passat Variant (2007–2009)
  • Rabbit (2006-2009)
  • Phaeton (2006)
  • Eos (2007-2009)
  • GLI (2008–2009)
  • R32 (2008)
  • Routan (2009)
  • Tiguan (2009)

  • Touareg / Touareg 2:
    У вихідних даних вказані Touareg та Touareg 2, але в наданих рядках таблиці для цих років не наводиться окремий поділ навантаження на передню та задню вісь (GAWR), незважаючи на важконавантажений характер цих автомобілів. Зверніть увагу, що Touareg 2 (друге покоління) дебютував наприкінці 2009/початку 2010 року, тому записи за 2009 рік можуть належати до кінця першого покоління або початку другого покоління залежно від обмеження VIN.

  • Інші моделі:
    Дані для C70, S40, S60, S80, V50, V70, XC70 та XC90 (Volvo) наведені нижче.

Межі ваги Volvo

Volvo підійшла до своїх седанів та універсалів більш простим способом, зберігаючи послідовну архітектуру в рамках платформ S40, S60, V50 та V70. XC90 та

попередня статтяЯк безпечно видалити солодкі виділення комах та деревний сік з лакофарбового покриття автомобіля