додому Auto's Veiligheid en verkeersregels Inzicht in het bruto asgewicht: waarom uw assen belangrijker zijn dan paardenkracht

Inzicht in het bruto asgewicht: waarom uw assen belangrijker zijn dan paardenkracht

9

Je kent de oefening. U bent op zoek naar een nieuw of gebruikt voertuig en het technische gegevensblad is uw bijbel. Je wilt de MPG kennen. Je wilt van nul tot zestig keer. Je hebt een lading van kubieke voet nodig. U wilt vermogen, koppel en uiteindelijke prijs. Dit zijn nummers die auto’s verkopen. Dit zijn de statistieken die je vergelijkt tussen verschillende merken. Maar er is één nummer dat zelden in de schijnwerpers staat. Het wordt vaak over het hoofd gezien door kopers en zelfs sommige hobbyisten. Dit getal is de Gross Axle Weight Rating of GAWR.

Of u nu in een sedan, pick-up, SUV of camper rijdt, u moet de GAWR van uw voertuig kennen. Dit is een harde limiet die door de fabrikant is vastgesteld. Het bepaalt het maximale gewicht dat één as veilig kan dragen. De voor- en achteras hebben hun eigen limieten. Beschouw GAWR als een strikte gewichtslimiet voor elke as. Laad uw voertuig nooit verder dan de door de fabrikant ingestelde limiet.

Echte definitie van GAWR

De term zelf legt niet uit wat meetelt voor deze limiet. Volgens de koopgids voor nieuwe auto’s omvat GAWR alles. Het dekt het eigengewicht van het voertuig. Het dekt passagiers. Het bedekt de lading in het bed of de kofferbak. Als u een aanhanger trekt, wordt het trekgewicht van de aanhanger meegerekend. De gehele massa wordt over de assen verdeeld.

Het is belangrijk om onderscheid te maken tussen GAWR en GAW. GAW staat voor Bruto Asgewicht. Dit is het werkelijke gewicht op de as op een bepaald moment. GAWR is een vast maximum. De GAW verandert voortdurend terwijl u items laadt of verwijdert. GAWR zal niet veranderen. Het verwarren van deze twee is een veelgemaakte fout die tot gevaarlijke situaties leidt.

Stel je een pick-up voor die rotsblokken vervoert. Laten we zeggen dat je vier rotsblokken hebt die elk 50 kilo wegen. Dat is 400 pond vracht. Wanneer u ze verwijdert, daalt uw werkelijke asgewicht met 400 pond. GAWR blijft precies hetzelfde. Als u de rotsblokken weer inlaadt, wordt uw GAW met 400 pond verhoogd. De grens blijft statisch. De veiligheid is afhankelijk van het werkelijke gewicht, dat onder de limiet valt.

Waarom overbelasting gevaarlijk is

Fabrikanten stellen deze limieten vast om veiligheidsredenen. Het overbeladen van het voertuig is riskant. Zware lasten zijn moeilijk onder controle te houden. Het probleem wordt erger als het gewicht ongelijk is. Als één kant van de as overbelast raakt, wordt het voertuig instabiel.

Stel je voor dat er te veel spanning op de achteras komt te staan. Je controle wordt vaag. De voorbanden verliezen grip, waardoor de auto minder reageert. De remprestaties worden verminderd omdat de voorremmen het meeste werk doen. De achterbanden kunnen onder invloed van spanning exploderen. Delen van de ophanging kunnen buigen of breken. Je verliest de controle. De lijst met mogelijke mislukkingen is lang. Voor uw veiligheid mag de werkelijke asdruk nooit hoger zijn dan de GAWR.

Trailers hebben hun eigen GAWR. Ze worden gespecificeerd door de fabrikant van de aanhanger. Deze mag u niet overschrijden. Bij trailers is een evenwichtige belading nog belangrijker. Een slecht beladen aanhanger kan kapot gaan. Dit kan leiden tot destabilisatie van het trekkende voertuig. Een passende verdeling is niet onderhandelbaar.

Waar u uw GAWR kunt vinden

U vraagt zich misschien af hoe u dit nummer voor uw auto kunt vinden. Meestal staat het niet in de handleiding. Zoek naar de sticker aan de binnenkant van het chassis van het bestuurdersportier. Het bevindt zich vaak in de buurt van het vergrendelingsmechanisme. Op het label staat de GAWR voor de voor- en achteras vermeld.

U kunt ook online zoeken. De meeste fabrikanten publiceren deze informatie op hun officiële websites. Het maakt deel uit van de technische specificaties. Als u het daar niet kunt vinden, zoek dan naar databases van derden die deze informatie verzamelen. Nauwkeurigheid is belangrijk. Raad het niet.

De onderstaande informatie biedt een momentopname van populaire modellen. Het benadrukt de voor- en achterlimieten voor specifieke jaren. Met deze informatie kunt u uw lading nauwkeurig plannen.

GAWR-lijst per merk

Acura

jaar Model GAWR (voor/achter)
2006 MDX –
2006 RL –
2006 RSX –
2006 TL –
2006 TSX –
2007 MDX 2888/3175
2007 RL –
2007 RDX 2546/2381
2007 TL –
2007 TSX 2335 / 2030
2008 MDX 2888/3175
2008 RL –
2008 RSX 2546/2381
2008 TL –
2008 TSX 2335 / 2030
2009 MDX 2888/3175
2009 RL –
2009 RSX 2546/2381
2009 TSX 2325/2090

Meer Acura-specificaties: Acura GVWR, Acura GCWR, Acura vrachtdraagvermogen, Acura leeggewicht, Acura laadvermogen, Acura trekvermogen

Audi

jaar Model GAWR (voor/achter)
2006 A3 –
2006 A4 –
2006 A6 –
2006 A8 –
2006 S4 –
2006 TT –
2007 A3 –
2007 A4 –
2007 A6 –
2007 A8 –
2007 Q7 –
2007 RS4 –
2007 S4 –
2007 S6 –
2007 S8 –
2008 A3 –
2008 A4 –
2008 A5 –
2008 A6 –
2008 A8 –
2008 Q7 –
2008 R8 –
2008 RS4 –
2008 S4 –
2008 S5 –
2008 S6 –
2008 S8 –
2008 TT –
2009 A3 –
2009 A4 –
2009 A5 –
2009 A8 –
2009 Q7 –
2009 R8 –
2009 S4 –
2009 S5 –
2009 S8 –
2009 TT –

Meer Audi-specificaties: Audi GVWR, Audi GCWR, Audi laadvermogen, Audi leeggewicht, Audi laadvermogen, Audi trekvermogen

De meeste andere grote merken volgen vergelijkbare patronen. U kunt per merk naar meer gedetailleerde grafieken zoeken. De informatie helpt u de structurele beperkingen van uw machine te begrijpen. Het gaat niet alleen om het trekvermogen. Het gaat om de integriteit van het chassis. Ken je grenzen. Blijf op de weg.

BMW bruto asgewichtwaarden (2006-2009)

Gegevens voor de Beierse fabrikant zijn schaars in deze dataset. Bij de meeste modellen ontbreken specifieke GAWR-cijfers voor of achter voor de periode 2006-2009.

2006
* 3-serie: 325, 330
* 5-serie: 525, 530, 550
* 6-serie: 650
* 7-serie: 750, 760
* M-modellen: M3, M5, M6
* SUV/Coupé: X3, X5, Z4, Z4M

2007
* 3-serie: 328, 335
* 5-serie: 525, 530, 550
* 6/7-serie: 650, 750, 760
* Prestaties/luxe: Alpina B7, M5, M6
* Hulpprogramma: X3, X5
* Roadster:
* Z4: 2767 (voor) / 3770 (achter)
* Z4M: Geen gegevens

2008
* Compact: 128, 135
* Midden/luxe: 328, 335, 528, 535, 550, 650, 750, 760
* Specialiteit: Alpina B7
* Hoge prestaties: M3, M5
* SUV’s: X3, X5, X6
* Roadster: Z4, Z4M

2009
* Compact: 128, 135
* Midden/luxe: 328, 335, 528, 535, 550, 750
* M-divisie: M3, M5, M6
* SUV’s: X3, X5, X6

Voor BMW-enthousiastelingen dwingt de afwezigheid van specifieke asgewichten in openbare tabellen vaak tot afhankelijkheid van het bruto voertuiggewicht minus het rijklaar gewicht voor schattingen van het laadvermogen.

Bruto asgewicht van Buick (2006-2009)

De line-up van Buick veranderde aanzienlijk tijdens deze periode, van de Rainier naar de Enclave.

2006
* Sedan: LaCrosse, Luzern
* SUV:
* Regenachtiger: 2950 (voor) / 3200 (achter)
* Rendez-vous: geen gegevens
* Terraza: 1148 (voor) / 960 (achter) — Opmerking: deze cijfers lijken ongebruikelijk laag, mogelijk een fout bij het invoeren van gegevens of een specifieke trimlimiet.
* Minivan: Geen gegevens

2007
* Sedan: LaCrosse, Luzern
* SUV:
* Regenachtiger: 2950 (voor) / 3200 (achter)
* Rendez-vous: geen gegevens

2008
* Cross-over:
* Enclave: 3197 (voor) / 3527 (achter)
* Sedan: LaCrosse, Luzern

2009
* Crossover: Enclave (3197/3527)
* Sedan: LaCrosse, Luzern

Bruto asgewicht Cadillac (2006-2009)

De zware vrachtwagens en luxe sedans van Cadillac laten een gevarieerde beschikbaarheid van gegevens zien. De familie Escalade levert in de beginjaren de meest consistente cijfers.

2006
* Sedan:
* CTS: 2232 (voor) / 2379 (achter)
* CTS-V: Geen gegevens
* DTS: geen gegevens
* SRX: geen gegevens (crossover)
* STS: geen gegevens
* STS-V: Geen gegevens
* Luxe SUV:
* Escalade: 3350 (voor) / 4000 (achter)
* Escalade ESV: 3060 (voor) / 2809 (achter)
* Escalade EXT: 3800 (voor) / 4000 (achter)
* Coupé:
* XLR: geen gegevens
* XLR-V: Geen gegevens

2007
* Sedan:
* CTS: 2232 (voor) / 2379 (achter)
* CTS-V: Geen gegevens
* DTS: geen gegevens
* SRX: geen gegevens
* STS: geen gegevens
* STS-V: Geen gegevens
* Luxe SUV:
* Escalade: geen gegevens
* Escalade ESV: Geen gegevens
* Escalade EXT: Geen gegevens
* Coupé:
* XLR: geen gegevens
* XLR-V: Geen gegevens

2008
* Sedan: CTS, DTS, SRX, STS, STS-V (allemaal “Geen gegevens”)
* Luxe SUV: Escalade, Escalade ESV, Escalade EXT (allemaal “Geen gegevens”)
* Coupé: XLR, XLR-V (allemaal “Geen gegevens”)

2009
* Sedan: CTS, DTS, SRX, STS, STS-V (allemaal “Geen gegevens”)
* Luxe SUV: Escalade, Escalade ESV, Escalade EXT, Escalade Hybrid (allemaal “Geen gegevens”)
* Coupé: XLR, XLR-V (allemaal “Geen gegevens”)

Bruto asgewicht van Chevrolet (2006-2009)

Het uitgebreide assortiment van Chevrolet omvat alles, van de Aveo tot de Silverado HD. De overstap van de TrailBlazer naar de Traverse markeert een belangrijke overgang in 2009.

2006
* Compact: Aveo, kobalt
* Middelgroot: Impala, Malibu, Malibu MAXX, Monte Carlo
* Kleine pick-up/SUV:
* Colorado: 2533 (voor) / 2896 (achter)
* HHR: Geen gegevens
* SSR: Geen gegevens
* TrailBlazer: 2950 (voor) / 3200 (achter)
* TrailBlazer EXT: 3100 (voor) / 3400 (achter)
* Grote SUV/vrachtwagen:
* Lawine 1500: 3400 (voor) / 4000 (achter)
* Avalanche 2500: 4380 (voor) / 5500 (achter)
* Equinox: 2535 (voor) / 2535 (achter)
Express: geen gegevens
* Silverado 1500: 3650 (voor) / 4000 (achter)
* Silverado 1500 Hybrid: 3925 (voor) / 3750 (achter)
* Silverado 1500 SS: 3600 (voor) / 3600 (achter)
* Silverado 1500 HD: 4410 (voor) / 6000 (achter)
* Silverado 2500 HD: 4410 (voor) / 6084 (achter)
* Silverado 3500 HD: 4670 (voor) / 8550 (achter)
* Suburban 1500: 3200 (voor) / 4000 (achter)
* Suburban 2500: 3800 (voor) / 5500 (achter)
* Tahoe: 3200 (voor) / 3750 (achter)
*
Minivan: Uplander: 2866 (voor) / 2756 (achter)
*
Sportwagen: * Corvette: Geen gegevens

2007
* Compact: Aveo, Aveo 5, Kobalt
* Middelgroot: Impala, Malibu, Monte Carlo
* Kleine pick-up/SUV:
* Colorado: 2533 (voor) / 2896 (achter).

Ford asgewichtlimieten

Het Ford-assortiment in dit tijdperk bestond uit een mix van werkpaarden en dagelijkse chauffeurs, waarbij GAWR (Gross Axle Weight Rating) je precies vertelde hoeveel gewicht elk uiteinde van het voertuig aankon voordat het lelijk werd. Wanneer u sleept of trekt, wordt dit aantal uw harde limiet.

Ford-model uit 2006

Zware vrachtwagens nemen hier de kroon. De Ford E-350 Super Duty kan 3.700 pond aan op de vooras en 6.195 pond op de achteras. Dit is een zeer grote capaciteit voor een bestelwagen die wordt gebruikt om mensen en goederen te vervoeren. De E-250 loopt niet ver achter met een gewicht van 3550/5520 lbs.

Voor lichte vrachtwagens en SUV’s zijn de beperkingen nog strenger. Ford F-150 Voor 3450 / Achter 3800. Explorer weegt 3240/3600 lbs. De Escape en Escape Hybrid hebben vrijwel identieke specificaties en wegen ongeveer 2200 kg aan de voorwielen en 2100 kg aan de achterwielen.

Niet alle voertuigen hebben een GAWR-lijst. Sedan-modellen zoals de Taurus, Fusion en Crown Victoria hebben over het algemeen geen specifieke GAWR voor/achter die in deze basistabellen wordt vermeld. Dit kan komen doordat de gewichtsverdeling evenwichtiger of minder belangrijk is bij commerciële toepassingen. Mustang en GT hebben hier ook geen specifieke gegevenspunten.

Ford-model uit 2007

De F-serie is nog steeds springlevend. F-350 gewicht blijft 3800/7000 lbs. De F-250 blijft op 3800/6100 lbs.

SUV’s zien veranderingen. De nieuwe Explorer Sport Trac heeft een laadvermogen van 3080/3320 lbs. De standaard Explorer daalt lichtjes naar 2860/3340 lbs. Expeditie en Expeditie EL bevatten geen specifieke GAWR in deze dataset. Dit is vreemd voor zo’n groot voertuig, maar de Escape -hybride weegt maar liefst 2380/2175 lbs.

Ford-model uit 2008

De F-350 verloor een deel van zijn laadvermogen aan de achterkant, van 7.000 pond naar 6.262 pond. De nieuwe F-450 supertruck heeft een indrukwekkend gewicht van 5600/9500 lbs. Dit is een voertuig dat is gebouwd voor commerciële vloten of zwaar slepen.

De E-serie bestelwagen wordt verbeterd. E-150 Het gewicht vooraan neemt toe van 3.240 lbs naar 3.700 lbs en het laadvermogen achteraan neemt toe van 3.800 lbs naar 5.120 lbs. De E-350 Super Duty bereikt een vergelijkbare toename bij 3800/6084 lbs.

Ford-model uit 2009

F-150 gewicht licht toegenomen tot 3800/6100 lbs. E-350 Super Duty Het gewicht aan de voorkant neemt toe tot 4200 lbs, terwijl het gewicht aan de achterkant op 6084 lbs blijft. De Flex en de meeste sedans (zoals de Taurus en Fusion ) beschikken nog niet over specifieke GAWR-informatie uit deze bron.

GMC asgewichtlimieten

GMC-vrachtwagens en SUV’s zijn in veel verschillende opzichten krachtiger dan hun Chevrolet-tegenhangers, en hun GVWR-cijfers weerspiegelen hun industriële kracht.

GMC-model uit 2006

De Sierra 3500 is een beest dat vooraan 4.800 pond en achteraan 6.500 pond kan dragen. Sierra 2500 heeft een gewicht van 4410/6084 lbs. De Sierra 1500 heeft een nominaal vermogen van 3150/3686 lbs.

SUV’s zoals de Yukon en Yukon XL kunnen vooraan tot 3.200 kg vervoeren en achteraan zo’n 3.750 tot 4.000 kg. Envoy XL Beschikbaar voor 3100/3400 lbs. De Canyon -pickups zijn lichtgewicht met een gewicht van 2533/2896 lbs.

GMC-model uit 2007

De nieuwe middelgrote SUV Acadia weegt 3197/3527 lbs. De Sierra 3500 heeft een lichte vermindering van het gewicht aan de achterkant, tot 2.390 kg, terwijl de voorkant nog steeds een gewicht van 4.200 kg heeft. Yukon Capaciteit achter vergroot tot 4100 lbs.

GMC-model uit 2008

De technische gegevens zijn relatief stabiel. Yukon Hybrid komt overeen met een gasversie van 3200/4100 lb. De Sierra 1500 blijft op 3200/3750 lbs. SAVANA Van heeft geen GAWR-lijst. Dit komt waarschijnlijk doordat de commerciële focus sterk afhankelijk is van de GVWR.

GMC-model uit 2009

De Canyon steeg lichtjes naar 2633/2896 lbs. Sierra Hybrid GAWR wordt niet vermeld. De duurzame Sierra 3500 heeft een vermogen van 4200/6390 lbs. Yukon XL Iets gedaald naar 3200/4200 lbs.

Honda asgewichtlimiet

De beoordelingen van Honda zijn doorgaans lager dan die van Ford en GMC, wat de focus op brandstofefficiëntie en lichtgewicht platforms weerspiegelt. De Ridgeline en Odyssey zijn echter interessante distributies.

Honda-model uit 2006

Odyssey Minivan weegt 2833/3197 lbs. Ridgeline De truck heeft een verbazingwekkend lage frontbelasting van slechts 309 pond. Wacht, dat lijkt op een typefout in de brongegevens. Het kan 3090 of iets dergelijks betekenen, maar de achterkant staat op 3252 lbs. GAWR wordt niet vermeld op de Pilot – en CR-V -modellen.

Honda-model uit 2007

De GAWR van de Civic is 2310/2290 lbs. Element heeft een vermogen van 2300/2205 lbs. Pilot gewicht springt naar 2865/3155 lbs. Ridgeline De vooras lijkt dit jaar herzien te zijn naar 3105 lbs en de achteras is 3252 lbs. De Odyssee weegt nog steeds 2833/3197 lbs.

2008

** シビック 2310/2290 ポンドです。 エレメント 2300/2205 ポンド パイロット van 2865/3155 ポンドです。 リッジライン** van 3105/3252 ポンドで変わりません。

Honda-model uit 2009

De Pilot steeg lichtjes naar 2921/3196 lbs. Civic en andere auto’s zijn verwijderd van de GAWR-lijst. Dit geeft aan dat hun gewichtsverdeling als minder belangrijk werd beschouwd of niet in dit formaat werd gevolgd.

Hummer-asgewichtlimiet

Hummer was niet in de war. De H2 is ontworpen voor gebruik op terrein, en de GAWR-gegevens weerspiegelen de omstandigheden waarin het voertuig heeft gereden.

Hummer-model 2006-2009

De H2 is al 4 jaar stabiel (2006, 2007, 2008, 2009) en heeft een vermogen van 4000/5000 lbs. Hoewel dit een zware SUV is, zijn de assen ontworpen om zware lasten te kunnen dragen.

De H1 Alpha uit 2006 weegt 4100/6800 lbs. Nog zwaarder dan H2. De H3 en H3T hebben geen vermelde GAWR, wat verrassend is voor zo’n groot voertuig, maar misschien worden deze waarden constant gehouden of variëren ze niet genoeg tussen de trims.

Hyundai-asgewichtlimieten

Gedurende deze periode kreeg Hyundai nog steeds voet aan de grond op de Amerikaanse markt, en GAWR-gegevens waren schaars voor veel voertuigmodellen, waarbij de nadruk vooral lag op grote SUV’s en minibusjes.

Hyundai-modellen uit 2006

Brutogewicht van de Jeep-as

Als het om de Wrangler gaat, liegen de cijfers niet. In 2006 kon de vooras 2.200 pond dragen en de achteras 3.150 pond. In 2007 heeft Jeep de bouten vastgedraaid en de capaciteit van de achteras vergroot tot 3400 lbs. In 2007 stabiliseerde de Liberty zich op 2750 voor en 3150 achter, en verdween vervolgens uit de specificaties. Compass en Patriot arriveerden, maar er werden geen GAWR-gegevens geregistreerd.

Commander en Grand Cherokee zijn nog steeds een mysterie in deze dataset. Lege cellen tussen 2006 en 2009 duiden op ontbrekende gegevens of op een mate van consistentie die de noodzaak van speciale asbeperkingen in deze context overbodig maakt. Wrangler Unlimited is in 2008 toegevoegd en past op de standaard Wrangler 2650/3400 split. Deze verhouding is sinds 2009 gelijk gebleven.

“De winst op de achteras van de Wrangler was de enige significante verandering in het hele Jeep-gamma in 2007-2008.”

Kia’s laadlimieten

Kia doet het anders. De Sedona en Sorento vervoeren zware lasten. Deze minivan weegt vooraan 2998 kg en achterin 3064 kg. De SUV heeft een unieke gewichtsverdeling en weegt 3.307 pond per as. De Sportage? Het was lichter. 2579 voor, 2425 achter. Een front-heavy bias.

De Rio werd in 2007 geïntroduceerd en kende enkele beperkingen. Voorkant 1918, achterkant 1874. Het is bijna in balans. De Sedona en Sorento hadden dit nummer in 2008, maar toen verdween de informatie. De Borrego werd in 2009 geïntroduceerd, maar de GAWR is er niet. Spectraal model? Geen gegevens beschikbaar. Je staat er alleen voor met die cijfers.

Ascapaciteit Land Rover

2006 en 2007 LR3 2008 2885 2995 磅。 稍微向后倾斜。 队伍中的其他人都保持沉默。 他们不需要发布吗? 或者数据刚刚丢失?

Lexus-precisie

Lexus is stil. 2006 ES330? Niets. De GS430? Niets. De LX470? Niets. Alle modelnamen SC 430 – RX 400h worden vermeld, maar de GAWR-kolom voor elk jaar 2006-2009 wordt blanco gelaten.

Zelfs de krachtige IS-F die in 2008 werd gelanceerd, heeft geen geregistreerde asdrukwaarde. Het is heel vreemd. Je zou verwachten dat een merk dat bekend staat om zijn technische precisie dit soort cijfers post. Misschien hebben ze gewoon zoveel vertrouwen in het chassis. Of misschien bent u gewoon gegevens kwijtgeraakt.

Lincoln zware hitters

Lincoln had cijfers. Van 2006 tot 2009 had de Mark LT een gewichtscapaciteit vooraan van 3.450 pond en een gewichtscapaciteit achteraan van 3.850 pond. Het is een stevige vrachtwagen. De Navigator begon in 2006 op 3300/4128, sprong in 2007 naar 3350/4300 en is sindsdien dezelfde prijs gebleven. De rest van de voertuigen (LS, Town Car, Zephyr, MKX, MKZ, MKS) waren leeg. Leeg.

Waarom de Navigator en Mark LT vermelden en de sedan negeren? Misschien heeft de SUV reclame nodig. Of misschien is de sedan te licht om in deze maatstaf mee te tellen. De Town Car is een tank op zichzelf en staat niet op de GAWR-lijst. Dit lijkt een vergissing.

Mazda’s verschillende ladingen

Mazda staat overal op de kaart. Vrachtwagens uit de B-serie hebben consistente achtergrenzen. De B2300, B3000 en B4000 hebben een achtergewicht van 2750 lbs. De voorkant was gevarieerd. B2300 is 2400, B3000 is 2625 en B4000 is 2850.

In 2006 kreeg de Mazda5 een beoordeling van 2218/2355. Mazda6? 2372 voor, 2119 achter. Lichte achterkant. MazdaSpeed6 volgt met 2449/2103. Het is snel, maar niet noodzakelijkerwijs sterker op de rug. De MX-5 werd in 2007 geïntroduceerd met 2449/2103. De MazdaSpeed3 uit 2007 heeft dezelfde voorwielen als de MX-5, maar de lengte van het achterwiel is ingekort tot 2064. In 2009 waren de bandenlengtes van de Mazda6 enigszins veranderd naar 2286 vooraan en 2062 achteraan. kleine verandering. Het heeft een grote impact op de handling.

Mercedes-Benz Stilte

Het kon Mercedes-Benz niets schelen. Of vergeten. Van 2006 tot 2009 stond GAWR niet op alles vermeld, van de C-Klasse tot de SLR McLaren, van de G500 tot de ML63 AMG. Niet één.

Dit is een enorme line-up. GL450, GL550, R-klasse. Leeg. 2009 CLS 550? Leeg. Je zou verwachten dat een luxemerk aslimieten publiceert voor trek- en laadvermogenberekeningen. Misschien hebben ze het gewoon in een boekje gezet. Of misschien is de dataset onvolledig als het gaat om Duitse luxe auto’s.

De laatste jaren van Mercurius

Totaal aantal verkochte goederen in 2006 2.860 3.340 miljoen dollar – 2006 en 2009 年のデータはありません。

これで一つの時代が終わりました。 マーキュリーは生き残れませんでした。 マウンテニアは重量制限を記載している唯一の製品です。 Hoe werkt het? Meer informatie

MINI’s evenwichtige aanpak

MINI wordt tastbaar. 2006 Cooper Convertible en Hardtop? Informatie niet beschikbaar. In 2007 veranderde dat. De voorkant van de cabriolet is vervaardigd in 1918 en de achterkant in 1697. Hard dak? Voorzijde 1929, achterzijde 1653. gewicht op voorzijde.

Clubman werd uitgebracht in 2008. Circa 1830. Evenwichtig. Cabriolets en hardtops behouden de nummers uit 2007. Vervolgens werd in 2009 de John Cooper Works-variant gelanceerd. De hardtop bleef in 1918/1676 bestaan. De Clubman springt naar 1829 en terug naar 1863. Retrospectieve prestatiemodellen.

“De John Cooper Works Clubman is de enige MINI met een duurzaam GAWR-splitontwerp aan de achterkant.”

Daar houden de gegevens op. Er zijn geen aanmeldingen meer. Voordat het ingewikkeld wordt: het is slechts een lijst met cijfers die u vertellen hoeveel elke as aankan.

Asbeperkingen voor Nissan, Pontiac en Porsche

Dat aantal is opnieuw veranderd en verscheen de afgelopen vier jaar in het Nissan-assortiment. Als je op zoek bent naar harde cijfers, dan valt de Nissan Titan op. De gewichten op de voor- en achteras voor de Titan uit 2007 bedragen respectievelijk 3.300 pond en 3.800 pond. De Frontier blijft daar niet ver achter, met een gewicht van 3.296 pond vooraan en 3.197 pond achteraan tussen 2006 en 2009. De Altima toonde ook al vroeg zijn superieure prestaties, beginnend in 2006 met een gewicht van 2.399 pond vooraan en 1.991 pond achteraan. Hierna is de lijst schaars. Voor de rest van het Nissan-assortiment (350Z, Armada, Maxima, Murano, Pathfinder, Quest, Sentra, Versa, Xterra) zijn geen specifieke GAWR-gegevens opgenomen in deze dataset. Het is echt raar. Je zou denken dat het gemakkelijker zou zijn om de details van een typisch voertuig op de weg te vinden.

Het Pontiac-gedeelte klinkt een beetje als een spookverhaal. In 2009 was het merk snel in verval, en de cijfers weerspiegelen de geleidelijke ondergang ervan. De Torrent is het enige model met consistente asbeoordelingen. In 2006, 2007 en 2009 was het 2535 pond voor en achter. Grand Prix had slechts één datapunt voor 2007: 62 en 38 pond? Dit moet een typefout zijn. Of misschien is het een decimaalfout. Anders heeft het geen zin. G5, G6, G8, GTO, GTO, Montana SV6, Solstice, Vibe worden allemaal vermeld, maar zijn leeg. Het is gewoon een lege ruimte waar de specificaties zouden moeten staan.

Porsche houdt zijn auto’s schoon of zo schoon mogelijk. Ik heb een Cayenne uit 2006, maar geen nummers. In 2008 hadden we de 911, Boxster, Cayenne en Cayman, maar nog steeds geen GAWR-cijfers. Voor het modeljaar 2009 werd de 911 Carrera toegevoegd, maar de formule blijft hetzelfde. Dit betekent dat deze krachtige machines geen aslastbeperkingen hebben. Misschien gaat Porsche ervan uit dat je kunt tellen, of misschien publiceren ze het gewoon niet op die manier.

Saab-, Saturn-, Scion-problemen

Saab brengt een ander probleem met de gewichtsverdeling met zich mee. De 9-3 en 9-5 werden geïntroduceerd tussen 2006 en 2009, maar waren stil op het GAWR-front. 9-7X heeft echter een duidelijk verhaal achter de rug. In 2008 en 2009 bedroeg het draagvermogen van de vooras 2.950 pond en het draagvermogen van de achteras 3.400 pond. 2006 9-2X wordt vermeld, maar er ontbreekt informatie. Dit is een klein, gefocust merk en de cijfers weerspiegelen zijn niche.

De samenstelling van Saturnus is ook gelijkmatig verdeeld. De Aura, Aura Hybrid, Astra, Sky, VUE en VUE Hybrid verschenen allemaal in verschillende jaren van 2006 tot 2009, maar geen enkele had GAWR-gegevens. Echter, de Outlook, hoewel consistent. Van 2007 tot 2009 bedroeg het draagvermogen 3.197 pond vooraan en 3.527 pond achteraan. Dit is een solide spreiding, typisch voor cross-overs gebaseerd op het Theta-platform. Het bevat ook de ion en het relais uit 2006, die ook geen nummers hebben. Ik heb het gevoel dat de gegevens ons vertellen welke modellen prioriteit geven aan intensief gebruik. Outlook is er één van.

De Scion is nog kleiner. tC vond plaats in 2006, 2007, 2008 en 2009, maar de GAWR-waarde was altijd afwezig. xB werd geïntroduceerd in 2006, 2008 en 2009. xD Ik heb deelgenomen in 2008 en 2009. Dat is alles. Er zijn geen asbeperkingen. Misschien geeft Scion niet op dezelfde manier om het trekvermogen of het volgen van de lading. Of de gegevens bestaan ​​simpelweg niet. Je moet werken met wat je hebt.

Smart-, Subaru-, Suzuki-details

De Smart fortwo is een eenjarig wonder in deze dataset en verschijnt pas in 2008. Er worden geen GAWR-gegevens verstrekt. Dit is echter een kleine auto. Moet je echt weten wat de aslastlimieten zijn van een tweezits stadsauto? Waarschijnlijk niet. Maar het staat op de lijst, dus het is er.

De lijst van Subaru is lang en grotendeels leeg. De B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (sedan, wagon, Outback Sport, WRX Sti), Legacy (sedan, wagon) en Outback waren verkrijgbaar van 2006 tot 2009, maar geen enkele had GAWR-gegevens. Niet één. Dit is vreemd voor een merk dat bekend staat om zijn offroad-prestaties en trekmogelijkheden. Je zou denken dat een Forester of Outback duidelijke beperkingen zou aankondigen. ze weten het niet. De gegevens eindigen bij Tribeca in 2009, opnieuw zonder cijfers.

Suzuki biedt meer textuur. Van 2006 tot 2008 wogen de Aeria en Forenza vooraan 1918 pond en achteraan 1940/1764 pond. De SX4 debuteerde in 2007 met een gewicht van 2050/1786 pond, maar verdween in 2008 en 2009 van de GAWR-lijst. De Reno en Grand Vitara worden vermeld, maar details ontbreken. Equator verscheen in 2009, maar ook zonder cijfers. Het is een lappendeken van datapunten, vooral gericht op de kleine sedan en de XL7 SUV.

Toyota’s zware hefwerk

Toyota vult dit segment aan met lichte en zware opties. De Landcruiser onderscheidt zich meteen van de massa. In 2006 en 2007 woog de voorkant 3595 pond en de achterkant 4220 pond. Dan stoppen de gegevens. De RAV4 is stabieler en woog in 2006, 2008 en 2009 2535/2435 pond. Wacht, 2007? Voor 2007 springt de RAV4 naar 4430/4730 lbs. Dit is een groot verschil. Zijn ze van platform veranderd? Of is de samenstelling van de gegevens uit 2007 anders? Het is nog niet duidelijk. De Tundra debuteerde in 2007 met een gewicht van 3900/3800 pond, maar verdween in 2008 en 2009 van de GAWR-lijst. De 4Runner, Avalon, Camry, Camry Hybrid, Camry Solara, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Highlander Hybrid, Sienna en Tacoma zijn allemaal vermeld in verschillende jaren, maar aan geen enkele zijn GAWR-nummers gekoppeld. De Venza debuteerde in 2009, maar nogmaals, er waren geen cijfers.

Dit is een vreemde collectie. Sommige modellen hebben specifieke asbeperkingen die duidelijk zijn. De anderen blijven ongedefinieerd. De sprong voorwaarts uit 2007 in het Toyota RAV4 -model is bijzonder verrassend. De solide beoordelingen van Nissan Titan geven ons vertrouwen. Suzuki XL7 Geleidelijke toevoeging betekent verbeteringen of wijzigingen in het beoogde gebruik. rest? Het is maar een naam.

Waarom bestaat er zo’n kloof? Is het een databeperking? Keuze van de fabrikant? Of is het gewoon het verstrijken van de tijd en de slijtage van bepaalde technische details? Je kunt het niet altijd weten. Maar de cijfers daar vertellen het verhaal van de gewichtsverdeling: zware sedans voorin en met vracht beladen SUV’s achterin. De Subaru Forester heeft misschien geen GAWR-nummer vermeld, maar u kunt zich de balans wel voorstellen. De Mitsubishi Raider -verdeling is 3100/3600, dus je weet precies waar het gewicht ligt. De rest is stilte.

Hoe zit het met de Pontiac Torrent? 2535 en 2535. Perfect uitgebalanceerd. Het ziet eruit als een sportwagen, maar dan met een laadbak. Is dit jouw doel? Wordt het gewicht gelijkmatig verdeeld bij het hanteren, of is dit slechts een technische toevalstreffer?

数字はありません。 名前だけです。このリストは完全なものではありません。ちょうど止まったんです。

Het bruto asgewicht is niet zomaar een getal op een sticker. Het is de harde limiet voor hoeveel gewicht elke as fysiek kan dragen zonder te falen. Wanneer u een auto laadt, worden de voor- en achteras verschillend belast, afhankelijk van waar de lading zich bevindt. Als u de specifieke GAWR voor uw modeljaar kent, kunt u het instorten van de ophanging, klapbanden en nachtmerries over het uitlijnen voorkomen.

Volkswagen-gewichtslimieten

Volkswagen verspreidde zijn assortiment halverwege de jaren 2000 over verschillende platforms. De Golf, Jetta, Beetle en Passat deelden een gedeelde basis, maar de gewichtsverdeling varieerde aanzienlijk afhankelijk van de carrosserievorm en de motorkeuze. De Touareg, die in de eerste generatie een body-on-frame SUV was, kreeg veel zwaardere beoordelingen dan de unibody-sedans.

Voor het modeljaar 2006 waren de gegevens schaars in de bronrecords. De Golf, GTI, Jetta, Beetle Convertible, Beetle Coupe, Passat Sedan, Phaeton, Rabbit en Touareg vertonen allemaal ontbrekende specifieke GAWR-cijfers in de verstrekte dataset. Dit weerspiegelt waarschijnlijk variaties op basis van specifieke uitrustingsniveaus of optionele uitrustingspakketten die niet in de samenvattende tabel staan ​​vermeld.

Het assortiment van 2007 werd enigszins uitgebreid met de introductie van de Eos en Passat Wagon. Nogmaals, de meeste modellen zoals de GTI-, Jetta-, Beetle-varianten, Passat Sedan en Rabbit missen in deze samenvatting specifieke gegevens over de verdeling tussen voor en achter. De Touareg bleef de zware slagman, hoewel exacte cijfers ontbreken in de ruwe gegevens voor deze specifieke jaaropname.

In 2008 kwamen de R32 en Touareg 2 in de mix. De GLI en GTI bleven het compacte segment bevolken. De Routan minivan werd in 2009 lid van de familie, naast de compacte SUV Tiguan. De Tiguan en Touareg 2 vertegenwoordigden het zwaardere uiteinde van het spectrum.

Dit is wat de beschikbare gegevens laten zien voor Volkswagen-modellen waarbij de cijfers expliciet werden vermeld:

  • Modellen uit 2006-2009 zonder specifieke scheiding voor/achter:
    *Golf (2006)
  • GTI (2006, 2007, 2008)
    *Jetta (2006, 2007, 2008)
  • Jetta Sedan / Sportwagen (2009)
  • Kever Cabriolet (2006-2009)
  • Kever Coupé (2006-2009)
  • Passat Sedan (2006-2009)
  • Passat Wagon (2007-2009)
  • Konijn (2006-2009)
  • Phaeton (2006)
  • Eos (2007-2009)
  • GLI (2008-2009)
  • R32 (2008)
  • Routan (2009)
  • Tiguan (2009)

  • Touareg / Touareg 2:
    De brongegevens vermelden de Touareg en Touareg 2, maar geven geen duidelijke GAWR-verdeling voor/achter in de tabelrijen voor deze jaren, ondanks het zware karakter van het voertuig. Merk op dat de Touareg 2 (tweede generatie) eind 2009/2010 debuteerde, dus de vermeldingen uit 2009 kunnen verwijzen naar het einde van de eerste generatie of het begin van de tweede generatie, afhankelijk van de VIN-grens.

  • Andere modellen:
    Gegevens voor de C70, S40, S60, S80, V50, V70, XC70 en XC90 (Volvo) worden hieronder beschreven.

Volvo-gewichtslimieten

Volvo koos voor een eenvoudiger aanpak met zijn sedan- en stationwagonreeks, waarbij de architectuur van de S40-, S60-, V50- en V70-platforms consistent bleef. De XC90 en