Znáte proces. Hledáte nové nebo ojeté auto a technická specifikace je vaší biblí. Chcete znát svou spotřebu paliva (mpg). Potřebujete údaje o zrychlení z 0 na 60 mph. Potřebujete nákladový prostor v krychlových stopách. Chcete znát výkon, točivý moment a konečnou cenu. To jsou čísla, která prodávají auta. Toto jsou metriky, podle kterých porovnáváte různé značky. Ale je tu jedno číslo, které se málokdy dostane do centra pozornosti. Kupující a dokonce i někteří fandové jej často přehlížejí. Toto číslo je Gross Axle Weight Rating nebo GAWR (Gross Axle Weight Rating).

Ať už řídíte sedan, pickup, SUV nebo obytný vůz, musíte znát GAWR svého vozidla. To je pevný limit stanovený výrobcem. Určuje maximální hmotnost, kterou jedna náprava bezpečně unese. Přední a zadní náprava má svá omezení. Porovnejte GAWR s přísným hmotnostním limitem pro každou nápravu. Nikdy nenakládejte vozidlo nad limit stanovený výrobcem.

Skutečná definice GAWR

Samotný termín nevysvětluje, co přesně je v tomto limitu zahrnuto. Podle New Car Buying Guide má GAWR všechno. Pokrývá vlastní hmotnost vozidla. Pokrývá cestující. Zakryje náklad v posteli nebo kufru. Pokud táhnete přívěs, do výpočtu se započítává i hmotnost tažného zařízení přívěsu. Celá hmota je rozložena mezi nápravy.

Je důležité rozlišovat mezi GAWR a GAW. GAW je zkratka pro Gross Axle Weight. Toto je skutečná hmotnost na nápravě v daném okamžiku. GAWR je pevné maximum. GAW se neustále mění, jak se položky načítají nebo vykládají. GAWR se nemění. Záměna mezi těmito dvěma je běžnou chybou, která vede k nebezpečným situacím.

Představte si pickup, který odváží balvany. Řekněme, že máte čtyři balvany, z nichž každý váží 100 liber. To je 400 kilo váhy. Když je odstraníte, vaše skutečná hmotnost na nápravu se sníží o 400 liber. GAWR zůstává úplně stejný. Načítáním balvanů zpět zvýšíte GAW o 400 liber. Limit zůstává statický. Bezpečnost závisí na skutečné hmotnosti, která musí být pod touto hranicí.

Proč je přetížení nebezpečné

Výrobci tyto limity stanovují z bezpečnostních důvodů. Přetížení vozidla je riskantní. Těžká břemena se obtížně ovládají. Problém je horší, když je váha rozložena nerovnoměrně. Pokud je jedna strana nápravy přetížená, vozidlo se stává nestabilním.

Představte si, že příliš zatěžujete zadní nápravu. Řízení se stává nejasným. Přední pneumatiky ztrácejí přilnavost, takže auto hůře reaguje. Brzdný výkon je snížen, protože většinu práce odvedou přední brzdy. Zadní pneumatiky mohou při namáhání prasknout. Části zavěšení se mohou ohnout nebo zlomit. Ztrácíte kontrolu. Seznam možných selhání je dlouhý. Pro vaši bezpečnost by skutečná hmotnost na nápravu nikdy neměla překročit GAWR.

Přívěsy mají vlastní GAWR. Je stanoveno výrobcem přívěsu. Toto číslo byste neměli překročit. Vyvážené nakládání v přívěsech je ještě důležitější. Špatně naložený přívěs se může složit do zvedacího nože. To může vést k destabilizaci tažného vozidla. O správném rozložení hmotnosti se nedá vyjednávat.

Kde najít GAWR

Možná se ptáte, jak toto číslo pro své vozidlo zjistit. Obvykle to není uvedeno v uživatelské příručce. Hledejte nálepku na sloupku na straně řidiče. Často se nachází vedle zamykacího mechanismu dveří. Štítek uvádí GAWR pro přední a zadní nápravu.

Můžete také vyhledávat informace na internetu. Většina výrobců tyto údaje zveřejňuje na svých oficiálních stránkách. Toto je součástí technických specifikací. Pokud je tam nenajdete, vyhledejte databáze třetích stran, které tyto informace shromažďují. Důležitá je přesnost. Nehádejte.

Níže uvedené informace poskytují přehled oblíbených modelů. Identifikuje přední a zadní limity pro konkrétní modelové roky. Tyto informace vám pomohou přesně naplánovat stahování.

Seznam GAWR podle značky

Acura

rok Model GAWR (přední/zadní)
2006 MDX –
2006 RL –
2006 RSX –
2006 TL –
2006 TSX –
2007 MDX 2888/3175
2007 RL –
2007 RDX 2546 / 2381
2007 TL –
2007 TSX 2335 / 2030
2008 MDX 2888/3175
2008 RL –
2008 RSX 2546 / 2381
2008 TL –
2008 TSX 2335 / 2030
2009 MDX 2888/3175
2009 RL –
2009 RSX 2546 / 2381
2009 TSX 2325 / 2090

Další specifikace Acura: Acura GVWR, Acura GCWR, užitečné zatížení Acura, pohotovostní hmotnost Acura, užitečné zatížení Acura, tažná kapacita Acura

Audi

rok Model GAWR (přední/zadní)
2006 A3 –
2006 A4 –
2006 A6 –
2006 A8 –
2006 S4 –
2006 TT –
2007 A3 –
2007 A4 –
2007 A6 –
2007 A8 –
2007 Q7 –
2007 RS4 –
2007 S4 –
2007 S6 –
2007 S8 –
2008 A3 –
2008 A4 –
2008 A5 –
2008 A6 –
2008 A8 –
2008 Q7 –
2008 R8 –
2008 RS4 –
2008 S4 –
2008 S5 –
2008 S6 –
2008 S8 –
2008 TT –
2009 A3 –
2009 A4 –
2009 A5 –
2009 A8 –
2009 Q7 –
2009 R8 –
2009 S4 –
2009 S5 –
2009 S8 –
2009 TT –

Další specifikace Audi: Audi GVWR, Audi GCWR, užitečné zatížení Audi, pohotovostní hmotnost Audi, užitečné zatížení Audi, tažná kapacita Audi

Většina ostatních velkých značek se řídí podobnými vzory. Podrobnější tabulky můžete vyhledat podle značky. Tyto informace vám pomohou pochopit konstrukční omezení vašeho vozidla. Nejde jen o tažnou kapacitu. Bavíme se o celistvosti podvozku. Poznejte své limity. Zůstaňte na cestě.

Celková hmotnost na nápravu BMW (2006-2009)

Údaje o bavorském výrobci v tomto souboru informací jsou skoupé. Pro většinu modelů nejsou pro roky 2006–2009 k dispozici specifické limity hmotnosti přední nebo zadní nápravy.

2006
* 3 Řada: 325, 330
* 5 Series: 525, 530, 550
* 6 Série: 650
* 7 Řada: 750, 760
* Modely M: M3, M5, M6
* SUV/kupé: X3, X5, Z4, Z4M

2007
* 3 Řada: 328, 335
* 5 Series: 525, 530, 550
* Série 6/7: 650, 750, 760
* Výkon/Luxus: Alpina B7, M5, M6
* Použitelnost: X3, X5
Roadster:
* Z4: 2767 (přední) / 3770 (zadní)
* Z4M: Žádná data

2008
* Kompaktní: 128, 135
* Střední/Luxusní: 328, 335, 528, 535, 550, 650, 750, 760
* Specialita: Alpina B7
* Vysoký výkon: M3, M5
* SUV: X3, X5, X6
* Roadster: Z4, Z4M

2009
* Kompaktní: 128, 135
* Střední/Luxusní: 328, 335, 528, 535, 550, 750
* M divize: M3, M5, M6
* SUV: X3, X5, X6

Pro nadšence BMW nedostatek konkrétních údajů o zatížení náprav ve veřejných tabulkách často nutí spoléhat se na výpočet povolené hmotnosti nákladu jako rozdílu mezi celkovou hmotností vozidla (GVWR) a pohotovostní hmotností.

Hodnoty celkové hmotnosti na nápravu Buick (2006-2009)

Buickova sestava se během tohoto období výrazně změnila, model Rainier byl nahrazen Enclave.

2006
* Sedan: LaCrosse, Lucern
SUV:
* Rainier: 2950 (přední) / 3200 (zadní)
* Rendezvous: Nejsou k dispozici žádná data
* Terraza: 1148 (přední) / 960 (zadní) – Poznámka: Tato čísla se zdají být abnormálně nízká a může jít o chybu vstupu nebo specifické omezení trimování.
* Minivan: Žádná data

2007
* Sedan: LaCrosse, Lucern
SUV:
* Rainier: 2950 (přední) / 3200 (zadní)
* Rendezvous: Nejsou k dispozici žádná data

2008
** Crossover:
* Enkláva: 3197 (přední) / 3527 (zadní)
*
Sedan:** LaCrosse, Lucern

2009
* Crossover: Enkláva (3197/3527)
* Sedan: LaCrosse, Lucern

Celková hmotnost na nápravu Cadillac (2006-2009)

Údaje pro těžká nákladní vozidla Cadillac a luxusní sedany se liší podle dostupnosti. Rodina Escalade poskytuje nejkonzistentnější čísla v prvních letech.

2006
Sedan:
* CTS: 2232 (přední) / 2379 (zadní)
* CTS-V: Údaje nejsou k dispozici
* DTS: Žádná data
* SRX: Žádná data (Crossover)
* STS: Žádná data
* STS-V: Žádná data
Luxusní SUV:
* Escalade: 3350 (přední) / 4000 (zadní)
* Escalade ESV: 3060 (přední) / 2809 (zadní)
* Escalade EXT: 3800 (přední) / 4000 (zadní)
Kupé:
* XLR: Žádná data
* XLR-V: Žádná data

2007
Sedan:
* CTS: 2232 (přední) / 2379 (zadní)
* CTS-V: Údaje nejsou k dispozici
* DTS: Žádná data
* SRX: Žádná data
* STS: Žádná data
* STS-V: Žádná data
Luxusní SUV:
* Escalade: Údaje nejsou k dispozici
* Escalade ESV: Údaje nejsou k dispozici
Escalade EXT: Údaje nejsou k dispozici
Kupé: *
* XLR: Žádná data
* XLR-V: Žádná data

2008
* Sedan: CTS, DTS, SRX, STS, STS-V (vše „žádná data“)
* Luxusní SUV: Escalade, Escalade ESV, Escalade EXT (vše „žádná data“)
* Cupe: XLR, XLR-V (vše „žádná data“)

2009
* Sedan: CTS, DTS, SRX, STS, STS-V (vše „žádná data“)
* Luxusní SUV: Escalade, Escalade ESV, Escalade EXT, Escalade Hybrid (vše „žádná data“)
* Cupe: XLR, XLR-V (vše „žádná data“)

Celková hmotnost nápravy Chevrolet (2006-2009)

Široká nabídka Chevroletu zahrnuje modely od Avea po Silverado HD. Přechod z TrailBlazer na Traverse v roce 2009 je klíčový.

2006
* Kompaktní: Aveo, Cobalt
* Střední velikost: Impala, Malibu, Malibu MAXX, Monte Carlo
* Malý pickup/SUV:
* Colorado: 2533 (přední) / 2896 (zadní)
* HHR: Údaje nejsou k dispozici
* SSR: Žádná data
* TrailBlazer: 2950 (přední) / 3200 (zadní)
* TrailBlazer EXT: 3100 (přední) / 3400 (zadní)
Velké SUV/nákladní auto:
* Avalanche 1500: 3400 (přední) / 4000 (zadní)
* Avalanche 2500: 4380 (přední) / 5500 (zadní)
* Equinox: 2535 (přední) / 2535 (zadní)
* Express: Nejsou k dispozici žádná data
* Silverado 1500: 3650 (přední) / 4000 (zadní)
*Silverado 1500 Hybrid: 3925 (přední) / 3750 (zadní)

Omezení hmotnosti na nápravu Ford

Fordova sestava vozů v tomto období byla směsí tažných koní a každodenních řidičů a GAWR (Gross Axle Weight Rating) přesně udávalo, jakou váhu by každá náprava na autě mohla unést, než se objevily problémy. Při tažení nebo tažení nákladu se toto číslo stane vaším pevným limitem.

Model Ford 2006

Těžká nákladní vozidla jsou zde nesporným lídrem. Ford E-350 Super Duty unese 3 700 liber na přední nápravě a 6 195 liber na zadní nápravě. To je velmi velká kapacita pro dodávku používanou pro přepravu osob a zboží. E-250 není s hmotností 3 550/5 520 lb pozadu.

U lehkých nákladních vozidel a SUV jsou omezení ještě přísnější. Ford F-150 : Přední náprava 3450/Zadní náprava 3800 lbs. Explorer váží 3240/3600 liber. Modely Escape a Escape Hybrid mají téměř totožné hodnocení: přibližně 2 200 liber na předních kolech a 2 100 liber na zadních kolech.

Ne všechna vozidla mají GAWR uvedenou v tabulkách. Sedany jako Taurus, Fusion a Crown Victoria obecně nemají v těchto základních tabulkách konkrétní hodnoty GAWR pro přední a zadní nápravu. To může být způsobeno tím, že rozložení hmotnosti je vyváženější nebo méně důležité v komerčních aplikacích. Konkrétní údaje postrádají i modely Mustang a GT.

Model Ford 2007

Série F je stále živá a zdravá. Hmotnost F-350 zůstává na 3800/7000 lbs. F-250 udržuje 3800/6100 lb.

SUV se mění. Nový Explorer Sport Trac má tažnou kapacitu 3 080/3 320 lb. Standardní Explorer mírně klesne na 2860/3340 lbs. Modely Expedition a Expedition EL nemají v tomto souboru dat konkrétní hodnoty GAWR. To je u tak velkého vozidla zvláštní, ale Escape Hybrid váží úctyhodných 2 380/2 175 liber.

Model Ford 2008

F-350 má sníženou kapacitu zadního užitečného zatížení ze 7 000 lb na 6 262 lb. Nový super nákladní vůz F-450 se může pochlubit působivou hmotností 5 600/9 500 lb. Jedná se o vozidlo určené pro komerční vozové parky nebo těžké tažení.

Dodávka řady E prochází modernizací. Model E-150 zvyšuje hmotnost přední nápravy z 3 240 lb na 3 700 lb a kapacita zadní nápravy se zvyšuje z 3 800 lb na 5 120 lb. E-350 Super Duty vykazuje podobné zisky při 3 800/6 084 lb.

Model Ford 2009

Hmotnost F-150 se mírně zvýší na 3800/6100 liber. E-350 Super Duty zvyšuje hmotnost přední nápravy na 4200 liber, zatímco hmotnost zadní nápravy zůstává na 6084 liber. Modely Flex a většina sedanů (jako jsou Taurus a Fusion ) zatím nemají konkrétní informace o GAWR z tohoto zdroje.

Hmotnostní limity náprav GMC

Nákladní vozy a SUV GMC jsou v mnoha ohledech výkonnější než jejich protějšky Chevrolet a jejich hodnocení GVWR odráží jejich průmyslovou odolnost.

Model GMC z roku 2006

Sierra 3500 je bestie, která unese 4 800 liber na přední nápravě a 6 500 liber na zadní nápravě. Sierra 2500 podporuje 4410/6084 lb. Sierra 1500 má nosnost 3150/3686 lbs.

SUV jako Yukon a Yukon XL mohou unést až 3 200 liber na přední nápravě a přibližně 3 750 až 4 000 liber na zadní nápravě. Envoy XL je uveden na 3100/3400 lbs. Lehké snímače Canyon váží 2 533/2 896 liber.

Model GMC 2007

Nové středně velké SUV Acadia váží 3 197/3 527 liber. Sierra 3500 zaznamenala mírné snížení hmotnosti na zadní nápravě, která klesla na 6 390 liber, zatímco přední náprava je stále hodnocena na 4 200 liber. Zadní nosnost Yukonu se zvyšuje na 4 100 liber.

Model GMC 2008

Technická data jsou poměrně stabilní. Yukon Hybrid se rovná plynové verzi: 3200/4100 lbs. Sierra 1500 zůstává na 3200 GBP/3750 GBP. Dodávka SAVANA nemá uvedenou GAWR. To je pravděpodobně způsobeno skutečností, že komerční využití je vysoce závislé na GVWR.

Model GMC 2009

Canyon mírně vzrostl na 2633/2896 lb. GAWR pro Sierra Hybrid není k dispozici. Odolná Sierra 3500 si udržuje hodnocení 4200/6390 lb. Yukon XL mírně klesá na 3200/4200 liber.

Limit hmotnosti nápravy Honda

Hodnocení Hondy bývá nižší než hodnocení Fordu a GMC, což odráží jejich zaměření na spotřebu paliva a lehké platformy. Zajímavé rozložení hmotnosti však představují modely Ridgeline a Odyssey.

Model Honda 2006

Minivan Odyssey váží 2833/3197 liber. Nákladní vůz Ridgeline má neuvěřitelně nízké zatížení přední nápravy pouhých 309 liber. Počkejte, vypadá to, že v původních datech je překlep. Možná mysleli 3090 nebo něco podobného, ​​ale zadní náprava je uvedena jako 3252 lb. Modely Pilot a CR-V nemají GAWR.

Model Honda 2007

Civic model GAWR je 2310/2290 lbs. Prvek má jmenovitou nosnost 2300/2205 lbs. Hmotnost Pilota vyskočí na 2865/3155 liber. Zdá se, že přední náprava Ridgeline byla letos přepracována na 3 105 lbs. a zadní náprava je 3 252 lb. Odyssey stále váží 2833/3197 liber.

Model Honda 2008

Hodnocení se nezměnilo. Civic váží 2310/2290 liber. Prvek – 2300/2205 GBP. Pilot Hmotnost: 2865/3155 lbs. Ridgeline zůstává beze změny na 3105/3252 lbs.

Honda model 2009

Pilot se mírně zvýšil na 2921/3196 lb. Civic a další vozidla byla odstraněna ze seznamu GAWR. To naznačuje, že jejich rozložení hmotnosti bylo považováno za méně důležité nebo nebylo v tomto formátu sledováno.

Limit hmotnosti nápravy Hummer

Hummer nebyl zmatený. H2 je navržen tak, aby zvládl náročný terén a údaje GAWR odrážejí podmínky, ve kterých je vozidlo provozováno.

Model Hummer 2006–2009

H2 fungovalo konzistentně po dobu 4 let (2006, 2007, 2008, 2009) a bylo hodnoceno 4000 GBP/5000 GBP. Přestože se jedná o těžké SUV, nápravy jsou navrženy tak, aby vydržely velké zatížení.

2006 H1 Alpha váží 4100/6800 liber. Je ještě těžší než H2. Modely H3 a H3T nemají hodnocení GAWR, což je u tak velkého vozidla překvapivé, ale je možné, že čísla zůstávají konzistentní nebo se mezi jednotlivými výbavami dostatečně neliší.

Limity hmotnosti nápravy Hyundai

Během tohoto období se Hyundai na americkém trhu teprve prosazoval a údaje GAWR byly pro mnoho modelů vozidel vzácné, zaměřovaly se především na velká SUV a minivany.

Modely Hyundai 2006

Jeep Hrubá hmotnost nápravy

Pokud jde o Wranglera, čísla nelžou. V roce 2006 zvládla přední náprava 2200 liber a zadní náprava 3150 liber. Pro rok 2007 Jeep posílil konstrukci a zvýšil nosnost zadní nápravy na 3400 liber. Pro rok 2007 se údaje Liberty ustálily na 2 750 librách vpředu a 3 150 librách vzadu, než zmizely ze specifikace. Objevily se Compass a Patriot, ale nebyly pro ně zaznamenány hodnoty celkové hmotnosti na nápravu (GAWR).

Velitel a Grand Cherokee zůstávají v tomto souboru dat záhadou. Prázdné buňky mezi lety 2006 a 2009 neoznačují buď žádná data, nebo určitý stupeň jednotnosti, který v této souvislosti vylučuje potřebu zvláštních omezení os. Wrangler Unlimited byl přidán v roce 2008 a odpovídá standardní distribuci Wrangler 2 650/3 400 liber. Tento poměr se od roku 2009 nezměnil.

“Zvýšení nosnosti zadní nápravy Wrangleru bylo jedinou významnou změnou v celé řadě Jeep pro roky 2007-2008.”

Omezení nákladu Kia

Kia dělá věci jinak. Sedona a Sorento jsou navrženy tak, aby zvládaly těžké náklady. Tento minivan váží 2 998 liber na přední nápravě a 3 064 liber na zadní nápravě. SUV má jedinečné rozložení hmotnosti 3 307 liber na každou nápravu. A co Sportage? Byl lehčí o 2 579 liber vpředu a 2 425 vzadu. Je zde jasná zaujatost směrem dopředu.

Rio bylo představeno v roce 2007 a bylo omezeno: 1 918 liber vpředu, 1 874 liber vzadu. Rovnováha je téměř dokonalá. Sedona a Sorento měly tyto údaje v roce 2008, ale poté informace zmizely. Borrego se objevilo v roce 2009, ale jeho data GAWR zde nejsou k dispozici. Model Spectra? Nejsou k dispozici žádné údaje. Na tato čísla si budete muset přijít sami.

Nosnost náprav Land Rover

路虎揽胜 v roce 2006 nebo 2007 neodhalil svá tajemství. LR3, Range Rover a Sport jsou prázdné stránky. V roce 2008 byl představen LR2, ale stále neexistovala žádná omezení náprav. Pak v roce 2009 se objevily náznaky. Přední náprava LR2 zvládne 2 885 liber a zadní náprava 2 995 liber. Mírný náklon dozadu. Zbytek týmu mlčí. Musí tato data zveřejňovat? Nebo jsou data jednoduše ztracena?

Lexus Precision

Lexus mlčí. 2006 ES 330? Nic. GS 430? Nic. LX 470? Nic. Jsou uvedeny všechny názvy modelů od SC 430 do RX 400h, ale sloupec GAWR pro každý rok od roku 2006 do roku 2009 je ponechán prázdný.

Ani vysoce výkonný IS-F uvedený na trh v roce 2008 nemá pevné nápravové zatížení. To je velmi zvláštní. Dalo by se očekávat, že značka známá svou technickou přesností zveřejní čísla jako tato. Možná si jen věří svým podvozkem. Nebo se možná data jednoduše ztratila.

Lincoln Heavyweights

Lincoln měl čísla. Od roku 2006 do roku 2009 měl Mark LT nosnost 3 450 liber na přední nápravě a 3 850 liber na zadní nápravě. Jedná se o spolehlivý vozík. Navigator začínal na £3300/£4128 v roce 2006, v roce 2007 vyskočil na £3350/£4300 a od té doby zůstal konzistentní. Zbytek vozů (LS, Town Car, Zephyr, MKX, MKZ, MKS) byl prázdný. Prázdný.

Proč vyjmenovávat Navigator a Mark LT a ignorovat sedany? Možná SUV potřebují reklamu. Nebo jsou možná sedany příliš lehké, než aby je bylo možné započítat do této metriky. Samotné Town Car je tank a nemá žádné údaje GAWR. Vypadá to jako přehlédnutí.

Různé zatížení Mazdy

Mazda je nevyzpytatelná. Nákladní vozy řady B mají stabilní omezení na zadní nápravě. B2300, B3000 a B4000 mají kapacitu zadní nápravy 2 750 liber. Přední část se lišila: B2300 – 2400 liber, B3000 – 2625 liber, B4000 – 2850 liber.

V roce 2006 byla Mazda5 hodnocena jako 2 218 GBP / 2 355 GBP. Mazda 6? 2372 lbs vpředu, 2119 lb vzadu. Lehká záda. MazdaSpeed6 následuje s 2 449/2 103 lbs. Je to rychlé, ale ne nutně odolnější vzadu. MX-5 byl představen v roce 2007 s 2449/2103 lbs. MazdaSpeed3 2007 má stejná přední kola jako MX-5, ale kapacita zadní nápravy byla snížena na 2 064 liber. Pro rok 2009 se zatížení pneumatik Mazda6 mírně změnilo na 2 286 liber vpředu a 2 062 liber vzadu. Malá změna. Má velký vliv na manipulaci.

Mlčení Mercedes-Benz

Mercedes-Benz to nezajímalo. Nebo jsem zapomněl. Od roku 2006 do roku 2009 nebylo GAWR specifikováno u žádného modelu – od třídy C po SLR McLaren, od G500 po ML63 AMG. Ani jeden.

To je obrovská sestava. GL450, GL550, třída R. Prázdné. 2009 CLS 550? Prázdný. Dalo by se očekávat, že luxusní značka zveřejní limity náprav pro tažení a výpočty užitečné hmotnosti. Možná je jen dali do brožury. Nebo je možná soubor dat neúplný, pokud jde o německé luxusní vozy.

Poslední roky Merkuru

2006 2 860 3 340 3 340 – 2006 – 2006 – 2009 年のデータはありません。

???一の製品です。他に知る必要がある人はいますか?

Vyvážený přístup MINI

MINI se stává hmatatelným. 2006 Cooper Cabrio a pevná střecha? Nejsou k dispozici žádné informace. To se změnilo v roce 2007. Kabriolet přední 1 918 £, zadní 1 697 £. Pevná střecha? Přední 1929, zadní 1653. Přední náklad.

Clubman byl propuštěn v roce 2008. Přibližně 1830 liber. Vyrovnaný. Kabriolety a hatchbacky si udržují čísla z roku 2007. V roce 2009 byla uvedena na trh varianta John Cooper Works. Pevná střecha zůstala na 1 918/1 676 librách. Clubman vyskočí na 1 829 liber vpředu a 1 863 liber vzadu. Retrospektivní sportovní modely.

John Cooper Works Clubman je jediné MINI s dlouhotrvajícím děleným designem GAWR zaměřeným na zadní nápravu.

Zde data končí. Nejsou zde žádné další záznamy. Než se věci zkomplikují, je to jen výčet čísel, které ukazují, kolik toho která náprava zvládne.

Omezení náprav Nissan, Pontiac, Porsche

Toto číslo se opět změnilo a v sestavě Nissanu se objevilo poslední čtyři roky. Pokud hledáte konkrétní čísla, vyčnívá Nissan Titan. Hmotnost přední a zadní nápravy pro Titan 2007 je 3 300 liber a 3 800 liber. Frontier nezůstává pozadu, od roku 2006 do roku 2009 váží 3 296 liber vpředu a 3 197 vzadu. Altima také předvedla svůj vynikající výkon brzy, počínaje rokem 2006 s hmotností 2 399 liber vpředu a 1 991 liber vzadu. Poté se seznam stává vzácným. Zbytek sestavy Nissan (350Z, Armada, Maxima, Murano, Pathfinder, Quest, Sentra, Versa, Xterra) nemá konkrétní údaje GAWR uvedené v tomto souboru dat. To je opravdu zvláštní. Může se zdát, že shánění dílů na běžné auto na silnici by bylo jednodušší.

Část Pontiac zní jako strašidelný příběh. V roce 2009 značka zažívala rychlý pokles a čísla odrážejí její postupný odchod. Torrent je jediný model s konstantním hodnocením náprav po celou dobu. V letech 2006, 2007 a 2009 to bylo 2 535 liber vpředu a vzadu. Grand Prix měla pro rok 2007 pouze jeden datový bod – 62 GBP a 38 GBP? To musí být překlep. Nebo možná chyba desetinné čárky. Jinak to nemá smysl. G5, G6, G8, GTO, GTO, Montana SV6, Solstice, Vibe jsou všechny uvedeny, ale jsou prázdné. Je to jen prázdné místo, kde by měly být specifikace.

Porsche udržuje svá auta v čistotě, nebo tak, jak je to jen možné. Mám Cayenne z roku 2006, ale žádná čísla. V roce 2008 jsme měli 911, Boxster, Cayenne a Cayman, ale stále žádné hodnocení GAWR. Pro modelový rok 2009 byla přidána 911 Carrera, ale vzorec zůstal stejný. To znamená, že tyto vysoce výkonné stroje nemají žádná omezení hmotnosti na nápravu. Možná Porsche předpokládá, že umíte počítat, nebo to možná takto nepublikují.

Problémy Saab, Saturn, Scion

Saab představuje jiný problém s rozložením hmotnosti. 9-3 a 9-5 byly představeny v letech 2006 až 2009, ale o GAWR se mlčelo. Nicméně 9-7X má jasnou historii. V letech 2008 a 2009 byla kapacita přední nápravy 2 950 liber a kapacita zadní nápravy 3 400 liber. 9-2X 2006 je uveden, ale chybí informace. Je to malá, zaměřená značka a čísla odrážejí její specializovanou povahu.

Sestava Saturnu je také rovnoměrně rozložena. Aura, Aura Hybrid, Astra, Sky, VUE a VUE Hybrid se objevily v různých letech od roku 2006 do roku 2009, ale žádná neměla data GAWR. Nicméně Outlook, i když konzistentní. Od roku 2007 do roku 2009 byla nákladní kapacita 3 197 liber vpředu a 3 527 liber vzadu. Jedná se o robustní distribuci, typickou pro crossovery Theta. Zahrnuje také ion a relé z roku 2006, které také nemají čísla. Myslím, že data nám říkají, které modely jsou upřednostňovány pro náročné použití. Outlook je jedním z nich.

Scion je ještě menší. tC došlo v letech 2006, 2007, 2008 a 2009, ale hodnota GAWR vždy chyběla. xB byl představen v letech 2006, 2008 a 2009. xD se účastnil v letech 2008 a 2009. To je vše. Na osy nejsou žádná omezení. Možná se Scion nestará o tažnou kapacitu nebo sledování užitečného zatížení stejným způsobem. Nebo data prostě neexistují. Musíte pracovat s tím, co máte.

Díly Smart, Subaru, Suzuki

Smart fortwo je v tomto souboru dat jednoroční zázrak, objevil se až v roce 2008. Údaje GAWR nejsou poskytnuty. Jedná se však o malé auto. Opravdu potřebujete znát limity hmotnosti na nápravu dvoumístného městského vozu? Pravděpodobně ne. Ale je na seznamu, takže tam je.

Seznam Subaru je dlouhý a většinou prázdný. B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (sedan, kombi, Outback Sport, WRX Sti), Legacy (sedan, kombi) a Outback byly k dispozici od roku 2006 do roku 2009, ale žádný neměl údaje GAWR. Ani jeden. To je u značky známé svými výkony v terénu a tažnými schopnostmi zvláštní. Mysleli byste si, že Forester nebo Outback oznámí jasné limity. Oni nevědí. Data končí Tribecou v roce 2009, opět bez čísel.

Suzuki nabízí více textury. Od roku 2006 do roku 2008 vážily Aeria a Forenza 1 918 liber vpředu a 1 940/1 764 liber vzadu. SX4 debutoval v roce 2007 na 2050/1786 liber, ale zmizel ze seznamu GAWR v letech 2008 a 2009. Reno a Grand Vitara jsou uvedeny, ale podrobnosti chybí. Equator se objevil v roce 2009, ale také bez čísel. Je to slátanina datových bodů se zaměřením především na malý sedan a SUV XL7.

Tvrdá práce Toyoty

Toyota doplňuje tento segment o lehké a těžké varianty. Land Cruiser okamžitě vyčnívá z davu. V letech 2006 a 2007 byla přední část 3 595 liber a zadní 4 220. Poté se data zastaví. RAV4 je stabilnější, váží 2535/2435 liber v letech 2006, 2008 a 2009. Počkat, 2007? Pro rok 2007 vyskočí RAV4 na 4 430/4 730 liber. Je to velký rozdíl. Změnili platformu? Nebo je složení údajů za rok 2007 jiné? Zatím to není jasné. Tundra debutovala v roce 2007 na 3 900/3 800 librách, ale v letech 2008 a 2009 zmizela ze seznamu GAWR. 4Runner, Avalon, Camry, Camry Hybrid, Camry Solara, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Highlander, Hybrid, G a Sienna nejsou všechny uvedeny v jiných číslech, ale všechny jsou uvedeny v jiných číslech, ale GAWR, Sienna. Venza debutovala v roce 2009, ale čísla tam opět nebyla.

Tohle je zvláštní sbírka. Některé modely mají jasná omezení náprav. Ostatní zůstávají nejisté. Překvapivý je zejména skok z roku 2007 v modelu Toyota RAV4. Robustní hodnocení Nissan Titan nám dává jistotu. Postupné přidávání Suzuki XL7 naznačuje vylepšení nebo změny v zamýšleném použití. Odpočinek? Je to jen jméno.

Proč je tam taková mezera? Jedná se o datové omezení? Výběr výrobce? Nebo je to jen běh času a opotřebení některých technických dílů? Nemůžeš to vždycky vědět. Ale čísla vypovídají o rozložení hmotnosti: těžké sedany vpředu a nákladní SUV vzadu. Subaru Forester možná nemá uvedeno číslo GAWR, ale dovedete si představit rovnováhu. Rozdělení Mitsubishi Raider je 3100/3600, takže přesně víte, kde je hmotnost. Zbytek je ticho.

A co Pontiac Torrent? 2535 a 2535. Perfektně vyvážené. Vypadá jako sportovní auto, ale s nákladovým prostorem. Je to váš cíl? Je hmotnost pro manipulaci rozložena rovnoměrně, nebo je to jen technická náhoda?

Data končí u Toyoty Yaris a Venza. Nejsou tam žádná čísla. Pouze jména. Tento seznam není úplný. Prostě se zastavil.

Celková hmotnost nápravy (GAWR) je více než jen číslo na nálepce. Toto je pevný limit toho, jakou hmotnost může každá náprava fyzicky unést bez poruchy. Při naloženém vozidle nese přední a zadní náprava různá zatížení v závislosti na tom, kde se náklad nachází. Znalost konkrétních hodnot GAWR pro váš modelový rok pomáhá předcházet selhání odpružení, prasknutí pneumatik a problémům s geometrií kol.

Hmotnostní limity Volkswagen

Od poloviny do konce roku 2000 distribuoval Volkswagen svou modelovou řadu na více platformách. Golf, Jetta, Beetle a Passat sdílely společné designové prvky, ale rozložení hmotnosti se výrazně lišilo v závislosti na stylu karoserie a výběru motoru. Touareg, který je rámovým SUV první generace, měl mnohem vyšší nosnost ve srovnání s monokokovými sedany.

Pro modelový rok 2006 byly údaje v původních záznamech neúplné. Golf, GTI, Jetta, Beetle Cabrio, Beetle Coupe, Passat Sedan, Phaeton, Rabbit a Touareg nemají v poskytnutém souboru dat konkrétní hodnoty GAWR. To pravděpodobně odráží odchylky v závislosti na konkrétních úrovních výbavy nebo volitelných paketech výbavy, které nejsou podrobně uvedeny v souhrnné tabulce.

V roce 2007 se modelová řada mírně rozšířila uvedením Eos a Passat Variant. Opět platí, že většina modelů, jako jsou varianty GTI, Jetta, Beetle, Passat Sedan a Rabbit, nemá v tomto souhrnu konkrétní údaje o sdílení zatížení mezi přední a zadní nápravou. Touareg zůstal nejtěžším modelem, i když přesná čísla pro tento konkrétní zkrácený údaj chybí.

V roce 2008 se k sestavě připojily R32 a Touareg 2. GLI a GTI nadále zabíraly segment kompaktních vozů. V roce 2009 přibyl do rodiny minivan Routan a také kompaktní SUV Tiguan. Tiguan a Touareg 2 představovaly těžší konec spektra.

Níže jsou uvedeny údaje, které dostupné informace ukazují pro modely Volkswagen, pro které byly hodnoty výslovně uvedeny:

  • Modely 2006–2009 bez uvedeného sdílení zatížení přední/zadní nápravy:
  • Golf (2006)
  • GTI (2006, 2007, 2008)
  • Jetta (2006, 2007, 2008)
    *Jetta Sedan/Sport Wagon (2009)
  • Beetle Cabrio (2006–2009)
  • Beetle Coupe (2006–2009)
  • Passat Sedan (2006-2009)
  • Passat Variant (2007–2009)
  • Králík (2006–2009)
  • Phaeton (2006)
  • Eos (2007–2009)
  • GLI (2008–2009)
  • R32 (2008)
  • Routan (2009)
  • Tiguan (2009)

  • Touareg / Touareg 2:
    Zdrojová data uvádějí Touareg a Touareg 2, ale řádky tabulky poskytnuté pro tyto roky neposkytují samostatné rozdělení zatížení přední/zadní nápravy (GAWR), a to i přes silně zatíženou povahu těchto vozidel. Všimněte si, že Touareg 2 (druhá generace) debutoval koncem roku 2009/začátkem roku 2010, takže záznamy pro rok 2009 mohou být z konce první generace nebo začátku druhé generace v závislosti na omezeních VIN.

Další modely:
Údaje pro C70, S40, S60, S80, V50, V70, XC70 a XC90 (Volvo) jsou uvedeny níže.

Hmotnostní limity Volvo

Volvo přistoupilo ke svým sedanům a kombi jednodušším způsobem a zachovalo konzistentní architekturu napříč platformami S40, S60, V50 a V70. XC90 a

попередня статтяJak bezpečně odstranit výměšky sladkého hmyzu a mízu ze stromů z laku vašeho auta