Okamžitě si uvědomíte, že hatchback je naložený příliš mnoha pytli mulče. Zadní odpružení je stlačené. Nárazník jde dolů. Přední část se zvedá jako tvrdohlavý kůň. To je zřejmé. Dosáhli jste svého limitu.
U těžkých nákladních vozidel není situace tak jednoznačná. Naložte do pickupu dlaždice a ten se sotva znatelně ohne. Naložte svůj obytný vůz (RV). Možná si ničeho nevšimnete, pokud se nepodíváte na přístroje.
Obytné vozy jsou skutečné bestie. Přepravují nábytek, domácí spotřebiče a lidi. Ale mají tvrdý limit. Překročení tohoto limitu představuje riziko pro bezpečnost a strukturální integritu. Indikátor, který potřebujete, je nosná kapacita (CCC).
Zde je návod, jak to vypočítat. A ano, to vyžaduje matematiku.
Formule CCC
Carrying Capacity (CCC) není odhad. Toto je maximální hodnota udávaná výrobcem. Neměli byste ji překročit.
Výpočet je jednoduchý: odečítání. Začněte s hmotností vozidla (GVWR). Poté odečtěte vše, co není „váha“ v tradičním smyslu.
Níže je uveden výpočet založený na hypotetické třídě RV 20 000 lb.
-
Začněte s GVWR
Toto je maximální celková hmotnost, kterou vozidlo bezpečně unese.
*Hodnota: 20 000 liber -
Odečtěte hmotnost prázdného vozidla (UVW)
Toto je hmotnost obytného vozu v tovární konfiguraci. Obsahuje plnou nádrž paliva, chladicí kapaliny a oleje. Nezahrnuje cestující ani osobní věci.
*Hodnota: 14 500 liber -
Odečtěte hodnocení spací kapacity (SCWR)
Bere ohled na lidi. Standard je 154 GBP za lůžko. To pokrývá hmotnost cestujícího a jeho bezprostředních zavazadel.
Výpočet: 6 x 154 lb.
Hodnota: 924 liber -
Odečtěte hmotnost propanového paliva
Zkapalněný plyn (LP) zvyšuje hmotnost. To nelze zanedbat. - Hmotnost: 4,2 lb na galon
-
Kapacita nádrže: 12 galonů
*Hodnota: 50,4 lbs -
Odečtěte hmotnost čerstvé vody
Voda je těžká. Jeden galon váží asi 8,3 liber. -
Kapacita nádrže: 25 galonů
*Hodnota: 207,5 lbs -
Výsledek
Vezměte počáteční GVWR a odečtěte hmotnosti UVW, SCWR, propanu a vody. - 20 000 – 14 500 – 924 – 50,4 – 207,5
- Hmotnostní kapacita (CCC): 4 318,1 lb
Toto je váš rozpočet na vybavení, kola, kajaky a další zásoby. Ani o kilo víc.
Proč je to důležité?
Většina výrobců tyto specifikace zveřejňuje na internetu. Pokud kupujete ojeté vozidlo, budete si muset udělat vlastní průzkum. Nálepka na rámu dveří často označuje GVWR. UVW a SCWR jsou obvykle uvedeny v uživatelské příručce nebo na webu výrobce.
Znalost své nosné kapacity (CCC) zabraňuje prasknutí pneumatiky nebo zlomené nápravě. Zajišťuje také právní stát na dálnici.
Údaje o nosnosti vozidla
Pokud nepřevážíte obytný vůz, stále musíte znát svá omezení. Níže uvedené tabulky ukazují objem nákladu pro oblíbené modely. Všimněte si, že u osobních vozidel výrobci často uvádějí objem v kubických stopách spíše než hmotnost, protože kapacita nákladu se značně liší v závislosti na úrovni výbavy a možnostech.
Nosnost Acura
| Rok | Model | Nosnost (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13,1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13,2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RL | 13,1 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13,2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13,1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13,2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13,1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Související specifikace Acura: GVWR, GAWR, GCWR, pohotovostní hmotnost, užitečné zatížení, tažná kapacita
Nosnost Audi
| Rok | Model | Nosnost (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | 54,6 |
| 2006 | A4 | 13,4 |
| 2006 | A6 | 15,9 |
| 2006 | A8 | 14,6 |
| 2006 | S4 | 13,4 |
| 2006 | TT | 24,2 |
| 2007 | A3 | 54,6 |
| 2007 | A4 | 13,4 |
| 2007 | A6 | 15,9 |
| 2007 | A8 | 14,6 |
| 2007 | Q7 | 88,7 |
| 2007 | RS4 | 13,4 |
| 2007 | S4 | 13,4 |
| 2007 | S6 | 13,9 |
| 2007 | S8 | 14,6 |
| 2008 | A3 | 54,6 |
| 2008 | A4 | 10,2 |
| 2008 | A5 | 16,1 |
| 2008 | A6 | 15,9 |
| 2008 | A8 | 14,6 |
| 2008 | Q7 | 88,7 |
| 2008 | R8 | 3,5 |
| 2008 | RS4 | 13,4 |
| 2008 | S4 | 13,4 |
| 2008 | S5 | 16,1 |
| 2008 | S6 | 15,9 |
| 2008 | S8 | 14,6 |
| 2008 | TT | 8,8 |
| 2009 | A3 | 54,6 |
| 2009 | A4 | 10,2 |
| 2009 |
Vedoucí představitelé General Motors v nákladním prostoru
Ať už potřebujete odvézt horu špinavého prádla nebo se odstěhovat z malého bytu, minivany a SUV GM mají prostor, který potřebujete. Buick Terraza dominuje řadě pro rok 2006 a nabízí 136,5 kubických stop nákladového prostoru. To je obrovský objem. Následuje Rendezvous se 108,9 ccm. ft. Rainier má skromnější údaje – 80,1 cu. ft. Když výroba Terrazy skončí, převezme ji Enkláva. Pro rok 2008 nabízí 116,2 cu.in. stop a v roce 2009 je toto číslo 115 metrů krychlových. ft. Sedany zde nesoutěží. LaCrosse a Lucerne nabízejí ubohých 16-17 cu.in. ft. Do jejich kufru se nevejde lednička.
Chevrolet nabízí výkonnější řešení v segmentu plné velikosti. Expresní dodávka je bestie. Nabízí 225,1 kubických stop objemu, konzistentní od roku 2006 do roku 2009. To je vážné užitečné zatížení. Minivan Uplander má 120,1 cu. nohy ve všech ohledech. TrailBlazer EXT poskytuje 107,4 cu.in. stop v roce 2006. Později standardní TrailBlazer klesne na 80,1 cu.in. ft. V roce 2009 vstupuje Traverse do arény se 117,5 cu. ft. Vyplňuje mezeru mezi rodinnými dopravci a užitkovými vozidly.
Pickupy vyprávějí jiný příběh. Chevrolet specifikuje pomlčky (čárky) pro Silverado 1500, 2500 HD a 3500 HD, stejně jako modely Avalanche a Suburban v prvních letech výroby. To znamená, že standardní objem nákladu není primární metrikou pro tyto platformy karoserie na rámu. U nich byste se měli podívat na ukazatele nosnosti a tažné síly. Hatchback HHR Panel je specializovaná, ale spolehlivá volba s 62,7 cu.in. ft. Běžný HHR má o něco menší 57,7 cu.in. ft. Subkompaktní vozy jako Aveo a Cobalt nabízejí kolem 12,4–13,9 ccm. ft. Nejsou vhodné pro stěhování.
Cadillac: luxusní a velká SUV
Cadillac ve svých větších modelech spojuje pohodlí business třídy s významným nákladovým prostorem. Rodina Escalade je králem objemu. Standardní Escalade má 104,6 cu. ft. v roce 2006 se zvyšuje na 108,9 cu. stop v roce 2007 a zůstává na této úrovni. Verze ESV s dlouhým rozvorem je skutečný nákladní automobil. Začíná na 131,6 ccm. ft. v roce 2006 a zvyšuje se na 137,4 cu. stop do roku 2007. Toto číslo zůstalo až do roku 2009.
Sedany mají menší objem. DTS nabízí 18,8 cu. ft. Modely STS a STS-V jsou omezeny na 13,8 cu.in. ft. CTS a CTS-V mají 12,5 cu.in. ft. v letech 2006 a 2007, zvýšení na 13,6 cu. nohy v následujících letech. Sportovní vozy jako XLR a XLR-V mají těsné kufry o objemu pouhých 11,6 cu. ft. Crossover SRX nabízí kompromis s 69,5 cu. ft. zpočátku, i když do roku 2009 toto číslo klesne na 13,8 cu. ft. Počkejte. Údaje z roku 2009 pro SRX udávají 13,8 cu.in. ft. Toto je pravděpodobně pouze kufr bez sklopených zadních sedadel, zatímco dřívější 69,5 cu. ft. pravděpodobně zahrnovala sklopená zadní sedadla. Pečlivě zkontrolujte specifikace pro váš konkrétní rok výroby. Hybridní verze Escalade má objem 69,5 cu. ft. v roce 2009, což se zdá nízké, pokud není měřeno se sklopenými zadními sedadly nebo měřeno podle úrovně podlahy zavazadlového prostoru.
Rodinné vozy Chrysler a Dodge
Chrysler a Dodge dominují segmentu minivanů díky svému masivnímu užitečnému zatížení. Town & Country začíná na 146,7 cu.in. stop v roce 2006. Poté objem mírně klesá na 144 ccm. ft. v roce 2007 a až 143,8 cu. stop v letech 2008 a 2009. Grand Caravan je ještě větší. Má 167,9 cu. stop v letech 2006 a 2007. Do roku 2008 a 2009 se toto číslo ustálí na 144,3 m3. ft. Tyto výkyvy mohou odrážet změny standardů měření nebo paketů vnitřní výbavy.
Sedany jsou funkční, ale ne prostorné. 300 a 300C začínají na 15,6 cu.in. ft., zvyšující se na 17,2 cu. ft. v roce 2008, poté opět klesla na 15,6 cu.ft. stop v roce 2009. Sebrings se pohybují od 11,3 do 13,6 cu. ft. PT Cruiser je retro kombi s velkým objemem. Má 92,2 cu. ft. v letech 2006 a 2008–2009. V roce 2007 toto číslo kleslo na 62,7 metrů krychlových. ft. Tato nesrovnalost vyžaduje ověření. Minivan Pacifica nabízí 62,7 cu. ft. v roce 2006 se zvyšuje na 92,2 cu. ft. v roce 2007, pak klesá na 62,7 cu. stop v roce 2008. Aspen SUV má 102,4 cu.in. nohy po celou dobu uvolnění.
Dodge Sprinter jsou vyráběny s průmyslovou silou. Sprinter Van 2500 má 247 ccm. stop v roce 2006. Do roku 2007 se toto číslo zvýší na 318 metrů krychlových. ft. Zůstává na 318 ccm. stop do roku 2009. Verze 3500 začíná na 247 ccm. ft., pak exploduje na 371 cu. stop v roce 2007 a zůstává na této úrovni. Jedná se o mobilní sklady. Sprinter Wagon je více orientovaný na cestující, ale stále je obrovský. Začíná na 321 ccm. ft. v roce 2006, pak klesá na 141,3 cu. stop v letech 2007–2009. Grand Caravan následuje náskok Chrysleru a nabízí 167,9 cu.in. ft. na začátek, pak se vyrovná na 144,3 cu. ft. Vůz Magnum je se 71,6 cu.in solidní volbou. ft. Charger a sedany Challenger mají 16,2 cu.in. ft. Kompaktní crossover Calibre nabízí 48 cu. ft. Pickupy jako Ram 1500 a 2500 mají 41 cu.in. ft. v prostoru kabiny. Dakota a Ram 1500 z roku 2009 zobrazují pomlčku, která označuje proměnný nebo nespecifikovaný standardní objem nákladu.
Co těmto číslům chybí
Tato čísla představují maximální objem nákladového prostoru, obvykle se sklopenými zadními sedadly. Neberou v potaz ukotvení bezpečnostních pásů, nerovnosti podlahy ani výstupek prohlubně pro rezervní kolo. 2006 Buick Terraza s 136,5 cu.in. stopy prostoru mohou ztratit dvě kubické stopy kvůli konstrukčním prvkům. 2009 Chevy Express s 225,1 cu.in. ft. je stále dodávka. Dovnitř se vejde jedna nebo dvě palety.
Výjimkou jsou pickupy. Čárky u modelů Silverado, Tahoe a Suburban naznačují, že užitečná hmotnost a tažná kapacita jsou důležitější než objem. Pokud kupujete ojetý pick-up pro přepravu nákladu, podívejte se na GVWR (Gross Vehicle Weight Rating) a hodnocení užitečného zatížení namísto kubických stop. Velikost karoserie a konfigurace kabiny jsou důležitější než statické číslo objemu.
SUV jako Cadillac Escalade ESV jsou stavěny pro zavazadla a vybavení. Ukazatel 137,4 metrů krychlových. ft. je konstantní. Je vhodný na lyžařské výlety nebo velký nábytek. Minivany jako Grand Caravan jsou určeny pro rodiny. Velký objem umožňuje přepravovat dětské sedačky, kočárky a potraviny najednou.
Sedany se hodí na nákupy a víkendové tašky. 16 cu. ft. LaCrosse pojme dva velké kufry a několik malých tašek. 13,8 cu. ft. STS-V je stísněnější. Budete-li potřebovat více místa, budete muset sklopit zadní sedadla nebo použít střechu.
Sprint
Široká škála možností nákladních vozů Ford
Modelová řada Fordu od roku 2006 do roku 2009 ukazuje jasné rozdělení mezi užitkové dříče a automobily pro osobní použití. Dodávka E-Series ovládla žebříček z hlediska nákladového prostoru. Modely E 150, E 250 a E 350 Super Duty z roku 2006 nabízely 256,5 kubických stop prostoru. Do roku 2008 toto číslo kleslo na 230,6 kubických stop, ale objem zůstal stejný u celé řady dodávek až do roku 2009. Pokud jste hledali něco kompaktnějšího, ale stále schopného, minivan Freestar začal v roce 2006 na 134,3 kubických stopách a do roku 2007 vzrostl na 137,2 ** pro standardní i hybridní 6 stop. modely, zatímco Explorer měl 85,8 kubických stop**.
Majitelé pickupů měli jiný obrázek. Modely F 150, F 250 a F 350 neměly ve zdrojových materiálech údaje o nosnosti. Snímač Ranger měl v letech 2006 a 2008 18,1 kubických stop, ale v seznamu pro rok 2007 chyběl. Sedany a kupé nabízely stísněné prostory. Crown Victoria si během všech čtyř let udržela 20,6 kubických stop. Fusion měl znatelně malý objem na 15,8 kubických stop. Sportovní vozy jako GT nabízely v roce 2006 pouze 1 kubickou stopu, zatímco Mustang trvale nabízel 9,7 kubické stopy. Bratranec Mustangy, Focus, snížil svou kapacitu z 40,2 kubických stop v roce 2006 na 13,8 kubických stop do roku 2009.
Dominance GMC Vans a SUV
GMC se při poskytování maximálního objemu silně spoléhalo na své dodávky Savana a SUV Yukon. Modely Savana 1500, 2500 a 3500 poskytovaly v letech 2006 až 2009 ohromných 225,1 kubických stop. Objem těchto komerčních dodávek se rok od roku nezměnil. Yukon začínal na 63,6 kubických stopách v roce 2006, klesl na 60,3 kubických stop v roce 2007 a tam zůstal. Větší Yukon XL měl v roce 2006 45,7 kubických stop, v roce 2007 mírně vzrostl na 45,8 kubických stop a zůstal stabilní.
Acadia se objevila v segmentu kompaktních crossoverů v roce 2007. Začínala na 19,7 kubických stopách a do roku 2008 se rozrostla na 25,5 kubických stop, kde zůstala až do roku 2009. Envoy je konzistentní a nabízí 43,7 kubických stop v průběhu let. Snímače Canyon a série Sierra (1500, 2500, 3500) neměly specifikované užitečné zatížení. Yukon Hybrid dorazil v roce 2008 se skromnými 16,9 kubických stop, přičemž toto číslo si udrželo i v roce 2009. Hybridní verze Sierry se objevila v roce 2009 bez údajů.
Praktické kompromisy Honda
Strategie Hondy se v tomto období soustředila na efektivitu a úsporu místa. Odyssey byl jasným lídrem flotily a od roku 2006 do roku 2009 trvale nabízel 147,4 kubických stop. Pilot dodal 87,6 kubických stop v letech 2006 a 2007, mírně klesl na 87 kubických stop v letech 2008 a 2009.**41 kubických stop.
Kompaktní vozy se velmi lišily. Civic měl v roce 2006 neuvěřitelných 72 kubických stop, v roce 2008 klesl na 35,7 kubických stop a v roce 2009 výrazně klesl na 11,5 kubických stop. Fit přišel v roce 2007 s 41,9 kubickými stopami, přičemž se zvýšil na 57,3 kubických stop o 40 CR-V1. krychlové stopy. Hybridní Accord zůstal malý na 11,2 kubických stopách, zatímco objem běžného Accordu se pohyboval mezi 11,9 a 14 kubických stop. Element byl hranatý smolař a udržoval si 74,6 kubických stop po všechny roky, kdy byl na seznamu. Sportovní vůz S2000 nabízel pouze 5 kubických stop.
Omezená užitečnost Hummeru
Hummerova přítomnost v tomto souboru dat je řídká. H2 nabízel 30,7 kubických stop od roku 2006 do roku 2009. H3 byl o něco méně prostorný s 29,5 kubických stop, což bylo také konzistentní ve všech čtyřech letech. Snímač H3T se objevil v roce 2009 bez uvedených údajů. Tento konkrétní datový segment pro značku nezahrnoval jiné modely nebo roky.
Rozšiřující se portfolio Hyundai
Hyundai v tomto období představil několik nových modelů. Accent začínal na 12,4 kubických stopách v roce 2006, prudce vzrostl na 15,9 kubických stop v roce 2007 a tam zůstal. Elantra se v roce 2007 zvýšila z 13 kubických stop na 14,2 kubických stop. Santa Fe vzrostla z 30,5 kubických stop na 34,2 kubických stop do roku 2007. Tucson zůstal stabilní na 22,7 kubických stopách.
Minivan Entourage byl uveden na trh v roce 2007 s 32,2 kubických stop. Veracruz se objevil v letech 2007 a 2008 bez údajů. Sedan Genesis přišel v roce 2009 s 15,9 kubických stop. Azera, Sonata a Tiburon zůstaly nezměněny a nabízejí 16,6, 16,3 a 14,8 kubických stop.
Infiniti Luxury Volume
Luxusní crossovery a sedany Infiniti nabízely různé úrovně prostoru. Oba modely FX35 a FX45 dodaly v letech 2006 až 2008 64,5 kubických stop. V roce 2009 byly tyto modely nahrazeny modely FX35 a FX50, které oba nabízely 62 kubických stop. SUV QX56 bylo po celá léta motorem o velikosti 91,7 kubických stop.
Sedany byly stísněnější. Model G35 měl v letech 2006 a 2007 7,8 kubických stop, v roce 2008 se zvýšil na 13,5 kubických stop, než se v roce 2008 stal G37 s 7,4 kubickými stopami. Sedany M35 a M45 zůstaly konstantní na 14,9 kubických stopách. Nový crossover EX35 byl uveden na trh v roce 2008 s 18,6 kubických stop. Sedan Q45 z roku 2006 měl 13,6 kubických stop.
Isuzuova úzká přítomnost
Údaje společnosti Isuzu jsou omezeny na SUV Ascender a několik modelů pick-upů. Ascender nabízel 80,1 kubických stop trvale od roku 2006 do roku 2008. Snímače i-280, i-290, i-350 a i-370 neměly specifikované hodnoty užitečného zatížení.
Elegantní limity Jaguaru
Luxusní řada Jaguar upřednostňovala styl před naprostým objemem. S-Type měl v letech 2006 až 2008 28,6 kubických stop. X-Type byl ve stejném období menší s 16 kubickými stopami. Sedany XJ8 a XJR nabízely 16,4 kubických stop.
Řada XK doznala změn. Začínala na 11,5 kubických stopách v letech 2006 a 2007, poté klesla na 7,1 kubických stop v roce 2007 (pravděpodobně kvůli změnám v hlášení nebo nuancím modelového roku), než se v letech 2008 a 2009 ustálila na 10,6 kubických stop. 2009 měl **10,6 kubických stop. Sedan XF byl uveden na trh v r
Charakteristika užitečného objemu vozů Jeep, Kia a Land Rover
Jeep byl vždy o praktičnosti, ale čísla vyprávějí konkrétní příběh v závislosti na modelovém roce. V roce 2006 vedl Jeep Liberty s 69 kubickými stopami. V těsném závěsu za nimi následoval Commander a Grand Cherokee s 68,7 a 67,4 kubických stop. Pokud byste si pořídili Wrangler, měl by méně než poloviční kapacitu návazce, s pouhými 45,8 kubickými stopami.
Modelová řada 2007 změnila poměr sil. Nový Compass přidal 53,6 kubických stop, zatímco Patriot nabídl 62,7. Liberty si udržela své číslo na 69 kubických stopách, ale do roku 2008 klesla na 64,2. Ve stejném roce debutoval Wrangler Unlimited jako jasný lídr mezi vozidly s měkkou střechou s kapacitou 86,8 kubických stop. Standardní Wrangler měl 61,2 kubických stop. Tato čísla se v roce 2009 prakticky nezměnila.
Přístup Kia byl jiný. Hlasitost pro ně byla klíčová. Minivan Sedona z roku 2006 měl působivých 141,5 kubických stop. Sorento a Sportage byly v rozsahu 66,4-66,6 kubických stop. Středně velké sedany jako Optima a Amanti byly malé s 14,8 a 15,5 kubických stop. Hatchback Rio 5 nabízel úžasných 49,6 kubických stop, zatímco běžné Rio mělo necelých 12 kubických stop. V roce 2007 se Rondo dostalo na trh s objemem 74,4 kubických stop. V letech 2007 a 2008 Sedona ztratila určitý objem a klesla na 121,3 kubických stop. Pro rok 2009 nový model Borrego nabízel 97,6 kubických stop, nahrazující starší modely Spectra, které zůstaly malé na 12,2 kubických stopách.
Land Rover hrál hru na vysoké úrovni s vesmírem. LR3 byla v letech 2006 a 2007 bestie a nabízela 90,3 kubických stop. Range Rover Sport měl stabilních 71 kubických stop. Rok 2008 se však stal rokem chaosu kvůli restylingům. LR3 klesl na pouhých 9,9 kubických stop. Samotný Range Rover klesl na 35,1 kubických stop. Až v roce 2009 se LR3 vrátil na 90,3 kubických stop a Range Rover se vyšplhal na 74,2 kubických stop. V roce 2009 přišel LR2 na trh se zdvihovým objemem 58,9 kubických stop.
Luxusní nákladová kapacita: Lexus a Lincoln
Luxus obvykle znamená menší velikosti kufru. Lexus toto pravidlo potvrdil. Lexus SC 430 byl malý s 8,8 kubických stop pro všechny uvedené roky. Modely IS byly hodnoceny na 13 kubických stop, ačkoli verze IS-F z roku 2008 nabízela o něco více na 13,3 kubických stop. Modely GS byly také stísněné, většinou omezené na 12,7 kubických stop.
Plnohodnotné sedany vyprávěly jiný příběh. LS 430 nabízel 20,2 kubických stop, zatímco LS 460 v pozdějších letech snížil toto číslo na 18 kubických stop. Reálný objem poskytla SUV. Lexus RX 330 a RX 400h oba nabízely 84,7 kubických stop. RX 350 se mírně zlepšila, v roce 2009 dosáhla 85 kubických stop. GX 470 si udržela stabilních 77,5 kubických stop. LX 470 byl masivní na 90,4 kubických stop, zatímco novější LX 570 klesl na 15,5 kubických stop v roce 2008, než v roce 2009 vyskočil na 83,1 kubických stop.
Lincoln upřednostnil velikost před účinností. Navigátor byl jakýsi mobilní sklad. V roce 2006 nabízela 104,8 kubických stop. V letech 2007 a 2008 toto číslo mírně kleslo na 103,5 kubických stop a v roce 2009 vzrostlo na 104,7 kubických stop. Snímač Mark LT nabízel 47,9 kubických stop. MKX se od roku 2007 do roku 2009 ustálil na 69 kubických stopách. Sedany jako MKZ a MKS byly malé na 15,8 a 18,7 kubických stop. Town Car si udržoval stabilní 21,1 kubických stop.
Praktičnost Mazdy a Mercedesu
Sestava Mazdy v polovině roku 2000 byla matoucí. Nákladní vozy řady B neměly specifikovanou nosnost, pravděpodobně kvůli rozdílům v konfiguraci nákladového prostoru. Minivan Mazda5 byl praktický s 44,4 kubických stop. Sedan Mazda6 je překvapivě prostorný s objemem 58,7 kubických stop v roce 2006, ačkoli toto číslo do roku 2009 kleslo na 16,6 kubických stop. Mazda3 se zvýšila z 31,2 na 43,8 kubických stop. SUV CX-9 bylo skutečné nákladní vozidlo, které během prvních let výroby nabízelo 100,7 kubických stop. MX-5 a RX-8 zůstaly malé s 5,3 a 7,6 kubických stop.
Mercedes-Benz upřednostnil konstrukci před zavazadlovým prostorem. Mercedes-Benz třídy SLK byl malý a měl objem od 9,6 do 9,8 kubických stop. Třída C a E se pohybovala od 12 do 15,9 kubických stop. Třída S byla větší, začínala na 15,4 kubických stopách a klesala na 16,3 kubických stop. Hlavními „náklaďáky“ byly SUV. Třída ML měřila 72,4 kubických stop. Třída GL nabízela 83,3 kubických stop. Třída R byl vůz převlečený za auto, který během své jízdy nabízel působivých 85 kubických stop. Třída G nabízela 79,5 kubických stop.
Mercury byl v podstatě Ford s jiným odznakem. Minivan Monterey byl obrovský se 134,3 kubickými stopami. SUV Mountaineer nabízelo 84,7-85,8 kubických stop. Crossover Mariner vykazoval prudké výkyvy. V letech 2006 a 2007 měla čísla 66,3 a 29,3 kubických stop (pravděpodobně kvůli rozdílům ve standardech měření nebo možnostech skládání sedadel), než se v letech 2008 a 2009 vrátila na 66,3 kubických stop. Sedan Grand Marquis nabízel praktických 20,6 kubických stop. Milan byl malý, měl 15,8 kubických stop.
Data ukazují jasné rozdělení. Objemově dominovala SUV. Sedany byly druhotné. Na konci roku 2000 došlo k posunu směrem ke crossoverům, které nahradily objemné kombíky a mini-pickupy z předchozích let. Čísla nelžou. Pokud jste potřebovali prostor, koupili jste si minivan nebo velké SUV. Pokud jste si koupili sportovní auto
MINI nosnost kufru
Řada Cooper byla kompaktní. Pokud jste hledali Mini Cooper Hardtop z roku 2006, měli jste přesně 25 kubických stop prostoru. Verze Convertible byla ještě těsnější na 21,4 kubických stop. Pro rok 2007 klesl objem kufru Hardtopu na 24 kubických stop, zatímco kabriolet zůstal nezměněn na 21,4 kubických stopách.
Model Clubman přišel v roce 2008 a nabídl výrazný nárůst objemu. Cooper Clubman měl 32,8 kubických stop. Verze Convertible a Hardtop zůstávají nezměněny na 21,4 a 24 kubických stopách. Modely John Cooper Works dorazily v roce 2009 se stejnými čísly: 24 kubických stop pro Hardtop a 32,8 pro Clubman.
Další funkce MINI:
– GVWR MINI
-GAWR MINI
– GCWR MINI
– Prázdná hmotnost MINI
– MINI nosnost
– MINI tažná kapacita
Nosnost kufru Mitsubishi
Mitsubishi nabízelo širokou škálu objemů. V letech 2006, 2007, 2008 a 2009 dodal Eclipse konzistentních 15,7 kubických stop. Během stejných let si Galant udržel 13,3 kubických stop.
Největší zájem byl o velká SUV. 2006 Endeavour nabídl 76,4 kubických stop. V letech 2007 a 2008 toto číslo kleslo na 40,7 kubických stop. Outlander zaznamenal výrazné výkyvy: 60,3 kubických stop v roce 2006, pokles na 36,2 v roce 2007, pak se zvýšil na 72,6 v roce 2008. Raider dorazil v roce 2006 s 37,1 kubických stop, ale do roku 2007 zmizel ze specifikace.
Kapacita kufru Lanceru byla v roce 2006 11,3 kubických stop, poté se v letech 2008 a 2009 mírně zvýšila na 11,6. Montero si v roce 2006 udrželo 91,7 kubických stop.
Další vlastnosti Mitsubishi:
– GVWR Mitsubishi
– GAWR Mitsubishi
– GCWR Mitsubishi
– Hmotnost prázdného vozidla Mitsubishi
– Nosnost Mitsubishi
– Nosnost při tažení Mitsubishi
Nosnost kufru Nissan
Nabídka Nissanu byla rozsáhlá. 350Z měl trvale malý výtlak 4,1 kubických stop. Altima prošla významnými změnami, počínaje 15,6 kubickými stopami v roce 2006, poklesem na 15,3 kubických stop v roce 2007 a poté propadem na 7,4 kubických stop v letech 2008 a 2009. Verze Altima Hybrid si udržela stabilních 10,1 kubických stop od roku 2007 do roku 2000.
Armada byla skutečným obrem a každý rok, kdy byla vyrobena, nabízela 97,1 kubických stop. Quest představoval obrovský objem: 148,7 kubických stop v roce 2006, mírně klesl na 145,7 v roce 2007, poté vzrostl na 148,1 v letech 2008 a 2009.
Frontier a Titan neměly v letech 2006 a 2007 specifikované objemy kufru. Titan se vrátil v roce 2008 s působivými 126 kubickými stopami, ale zmizel v roce 2009. Rogue začínal na 98 kubických stopách v roce 2008, pak prudce klesl na 28,9 v roce 2009. Sentra: In6, 101.111. 2007, pak lichý nárůst na 97 v roce 2008, než se v následujících letech ustálil na 50,4 pro Versa. Maxima zůstala kolem 15,5 kubických stop až do roku 2009, kdy klesla na 14,2. Murano kleslo z 81,6 na 64 kubických stop v roce 2009. Pathfinder zůstal nezměněn na 79,2 kubických stopách. Xterra trvale nabízela 65,7 kubických stop. GT-R přidalo 8,8 kubických stop v roce 2009.
Další vlastnosti Nissan:
– GAWR Nissan
– GCWR Nissan
– Nosnost kufru Nissan
– Prázdná hmotnost Nissanu
– Nosnost Nissan
– Tažná kapacita Nissan
Zatížení kufru Pontiac
Pontiac nebyl v těchto letech na trhu dlouho. G6 začínala s 11 kubickými stopami v roce 2006, pak se zvýšila na 14 v letech 2007, 2008 a 2009. GTO byla malá, v roce 2006 měla pouhých 7 kubických stop. Grand Prix utrpěla prudký pokles z 57 kubických stop v roce 2006 na pouhých 16 v roce 200857 v roce 2007.
Montana SV6 byla v roce 2006 užitkovým vozidlem o objemu 136,5 kubických stop. Torrent byl nekonzistentní: 68,6 kubických stop v roce 2006, pokles na 32,2 v roce 2007, pak se zvýšil zpět na 68,6 v roce 2008 a 2009. Vibe si udržel 4 kubických stop na 5,1 roků na 54. 2009.
Slunovrat začal v roce 2006 na 3,8 kubických stopách, v roce 2007 vzrostl na 7,5, pak se v letech 2008 a 2009 zmenšil na 5,4. G5 začal na 13,9 kubických stopách v roce 2007 a tento objem si udržel. G8 dorazila v letech 2008 a 2009 s 17,5 kubickými stopami.
Další vlastnosti Pontiacu:
– GAWR Pontiac
– GCWR Pontiac
-Nosnost kufru Pontiac
– Prázdná váha Pontiacu
– Nosnost Pontiac
– Tažná kapacita Pontiac
Nosnost kufru Porsche
Porsche moc prostoru nenabízelo. 911 neměla v roce 2008 specifikovaný zdvihový objem, ale 2009 911 Carrera nabízela 7,24 kubických stop. Boxster byl stabilní na 9,9 kubických stopách v letech 2008 a 2009. Cayman si udržel 14,5 kubických stop objemu. Cayenne byl větší variantou na 62,5 kubických stop v letech 2006, 2008 a 2009.
Další vlastnosti Porsche:
– Porsche GAWR
– Porsche GCWR
– Nosnost kufru Porsche
– Prázdná hmotnost Porsche
– Nosnost Porsche
– tažná kapacita Porsche
Nosnost kufru Saab
Řada Saab byla malá, ale specifická. 9-3 začínal na 14,8 kubických stopách v roce 2006, pak 15 v roce 2007 a 2008, než klesl na 12,4 v roce 2009. 9-5 byl konzistentní na 15,9 kubických stopách v průběhu let. 9-7X nabízel každý rok od roku 2006 do roku 2009 ohromných 80,1 kubických stop objemu. 9-2X nabízel v roce 2006 61,6 kubických stop.
Další vlastnosti Saabu:
– GAWR Saab
– GCWR Saab
– Nosnost kufru Saab
– Prázdná váha Saabu
– Nosnost Saab
– Tažná kapacita Saab
Kapacita zatížení kufru Saturn
Saturn měl nějaký neobvyklý výkon. Ion začínal na 14,2 kubických stopách v roce 2006, pak 14,7 v roce 2007. Obloha byla maličká na 5,4 kubických stopách.
Čísla nelžou. Pokud hledáte ojetý nákladní vůz z poloviny 2000, nákladový prostor je často rozdílem mezi chytrou volbou a logistickou noční můrou. Tady mluvíme o krychlových stopách. Ne galony. Ne litry. Kubické stopy. Toto je prostor, který potřebujete k přestěhování nábytku, vybavení nebo jen hory špinavého prádla, aniž byste jej skládali do origami labutě.
Pojďme k věci. Hodnocení užitečné hmotnosti Toyoty od roku 2006 do roku 2009 demonstruje značku, která u svých SUV klade na první místo praktičnost, zatímco sedany jsou kompaktní.
Vedoucí společnosti Toyota Utility
Sienna byla nesporným králem té doby. Od roku 2006 do roku 2009 nabízel konzistentních 148,9 kubických stop. To je obrovský objem. Kdybyste se dost snažili, vešli byste tam královskou postel. V těsném závěsu následovala Sequoia, která v letech 2006 a 2007 nabízela asi 128,1 kubických stop, než v letech 2008 a 2009 mírně klesla na 120,8 kubických stop. Proč k poklesu došlo? Zřejmě kvůli změnám v uspořádání interiéru nebo posunu techniky měření se třetí řadou sedadel nahoře nebo dole. Stále však nesl spoustu věcí.
SUV jako 4Runner byly spolehlivými dříči. Nabízeli 75,1 kubických stop napříč. Highlander prokázal vážný růst. V roce 2006 to začalo na 39,7 kubických stopách, v roce 2007 vyskočilo na 80,6 a v roce 2008 se rozšířilo na 95,4 kubických stop. Hybridní verze nedostává tolik prostoru, pohybuje se kolem 80-94 kubických stop. Je to logické. Baterie zabírají místo. Nemůžete mít všechno najednou.
Pak je tu Matrix. Kompaktní kombi s všestranným interiérem. Většinu let nabízel 53,2 kubických stop, v roce 2009 pak vyskočil na 61,5. To je na malé auto významný skok.
Sedany nebyly středem zájmu. Camry se pohybovala kolem 15-16,7 kubických stop. Avalon velmi zaváhal. V roce 2006 to bylo těsných 14,4 kubických stop, ale v roce 2007 se téměř ztrojnásobilo na 41,4, než se v letech 2008 a 2009 vrátilo k poklesu. Změnili design kufru? Nebo byl údaj z roku 2007 odlehlý? Pravděpodobně přepracovaný design otevřel více prostoru v kufru.
“Sienna nabízela 148,9 kubických stop prostoru, což z ní dělá jedno z nejpraktičtějších rodinných vozů konce 21. století.”
Nákladní vozy jako Tacoma a Tundra se v těchto konkrétních souborech dat zobrazují jako „-“. Proč? Protože kapacita ložné plochy nákladního vozu se neměří ve stejných standardních kubických stopách jako objem uzavřeného kufru nebo vnitřního prostoru. To závisí na typu kabiny, délce lůžka a zda měříte prostor mezi podběhy nebo celkový objem lůžka. Údaje se zde zaměřují na uzavřený nebo polouzavřený prostor pro cestující.
Nákladní vozy Volkswagen
Volkswagen k tomu přistoupil jinak. Vsadili na kombíky a hatchbacky.
Jetta Sport Wagon nabízel v roce 2009 66,9 kubických stop. To je na kompaktní vůz vážný objem. Passat Wagon se od roku 2007 do roku 2009 držel stabilně na 61,8 kubických stopách. Králík (starý název pro platformu Polo) byl konzistentní a nabízel 46 kubických stop.
Kupé a kabriolety nebyly určeny k přepravě nákladu. Beetle Convertible měl pouze 5 kubických stop. Dalo by se tam dát helmu a šálu. Beetle Coupe bylo lepší s 27,1 kubických stop, ale stále nebylo skvělé pro tahání piana.
GTI bylo sportovní auto se slušným kufrem. V roce 2006 nabízel 41,8 kubických stop a poté vyskočil na 46 kubických stop v letech 2007, 2008 a 2009. Nový design GTI jasně rozšiřuje zadní prostor, aniž by obětoval funkčnost hatchbacku.
Touareg bylo SUV volby. Nabízel konzistentních 71 kubických stop. Bylo to velké auto, takže objem byl oprávněný. Routan, představený v roce 2009, byl minivan, který nahradil VW na americkém trhu. Nabízel 141 kubických stop. Díky tomu se svým objemem vyrovná Toyotě Sienna.
Tiguan debutoval v roce 2009 s 56,1 kubických stop. Kompaktní SUV vstupující na trh potřebovalo tento prostor, aby mohlo konkurovat.
Praktické Volvo Švédy
Volvo si hlavu nelámalo s efektními designy. Stavěli krabice, které držely věci.
V70 a XC70 byly hlavními nosiči. V roce 2006 nabízeli 71,4 kubických stop. Do roku 2008 a 2009 se toto číslo mírně zvýšilo na 72,1 a 72, v tomto pořadí. Malé zisky, ale každá kubická stopa se počítá, když nakládáte lovecké potřeby nebo dětské kočárky.
XC90 byla vlajkovou lodí SUV. Začalo to na 84,9 kubických stopách na 2










