U merkt het wanneer uw hatchback vol zit met te veel zakken mulch. De achterwielophanging wordt samengedrukt. De bumper zakt. De voorkant gaat omhoog als een uitdagend paard. Het is duidelijk. Je hebt de limiet bereikt.
Bij zware transporteurs is dat niet zo vanzelfsprekend. Laad een pick-up met tegels. Het krimpt nauwelijks. Laad een camper. Het kan zijn dat u niets merkt, tenzij u de meters controleert.
Recreatieve voertuigen zijn beesten. Ze vervoeren meubels, apparaten en mensen. Maar ze hebben een harde grens. Als u deze oversteekt, riskeert u de veiligheid en structurele integriteit. De maatstaf die u nodig heeft is vrachtcapaciteit.
Hier leest u hoe u het kunt berekenen. En ja, daar hoort wiskunde bij.
De CCC-formule
Vrachtcapaciteit is geen gok. Het is een door de fabrikant gedefinieerd maximum. Je wilt het niet overschrijden.
De berekening is eenvoudig aftrekken. Begin met het bruto voertuiggewicht (GVWR) van het voertuig. Trek vervolgens alles af dat geen ‘vracht’ is in de traditionele zin van het woord.
Hier is de uitsplitsing met behulp van een hypothetische camper van de klasse 20.000 pond.
-
Begin met GVWR
Dit is het maximale totaalgewicht dat het voertuig veilig kan dragen.
*Waarde: 20.000 pond -
Onbeladen voertuiggewicht (UVW) aftrekken
Dit is het gewicht van de camper zoals deze in de fabriek is gebouwd. Het omvat een volle tank brandstof, koelvloeistof en olie. Passagiers en persoonlijke uitrusting zijn niet inbegrepen. -
Waarde: 14.500 pond
-
Haal het gewicht van de slaapcapaciteit (SCWR) af
Dit is voor de mensen verantwoordelijk. De norm is 154 pond per slaappositie. Dit dekt de passagier en zijn directe bagage. -
Berekening: 6 slaapposities x 154 pond
*Waarde: 924 pond -
Trek propaanbrandstofgewicht af
LPG voegt gewicht toe. Het is niet te verwaarlozen. - Gewicht: 4,2 pond per gallon
- Tankgrootte: 12 gallon
-
Waarde: 50,4 pond
-
Trek het zoetwatergewicht af
Water is zwaar. Eén gallon weegt ongeveer 8,3 pond. -
Tankgrootte: 25 gallon
*Waarde: 207,5 pond -
Het resultaat
Neem de start-GVWR en trek daar de UVW, SCWR, propaan en water van af. - 20.000 – 14.500 – 924 – 50,4 – 207,5
- Vrachtcapaciteit (CCC): 4.318,1 pond
Dat is uw budget voor uitrusting, fietsen, kajaks en extra benodigdheden. Geen pond meer.
Waarom dit belangrijk is
De meeste fabrikanten publiceren deze specificaties online. Als je tweedehands koopt, moet je graven. Op de sticker op de deur staat vaak het GVWR vermeld. UVW en SCWR staan meestal in de gebruikershandleiding of op de website van de fabrikant.
Als u uw laadcapaciteit kent, voorkomt u dat u een band lekt of een as breekt. Zo blijf je legaal op de snelweg.
Voertuigladinggegevens
Als u geen camper vervoert, moet u nog steeds uw grenzen kennen. De onderstaande grafieken tonen het vrachtvolume voor populaire modellen. Merk op dat fabrikanten voor personenauto’s het volume vaak in kubieke voet vermelden in plaats van in gewicht, omdat het laadvermogen sterk varieert afhankelijk van de uitrusting en opties.
Acura-laadcapaciteit
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13.1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13.2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RL | 13.1 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13.2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13.1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13.2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13.1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Gerelateerde Acura-specificaties: GVWR, GAWR, GCWR, rijklaar gewicht, laadvermogen, trekvermogen
Audi laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | 54,6 |
| 2006 | A4 | 13.4 |
| 2006 | A6 | 15,9 |
| 2006 | A8 | 14.6 |
| 2006 | S4 | 13.4 |
| 2006 | TT | 24.2 |
| 2007 | A3 | 54,6 |
| 2007 | A4 | 13.4 |
| 2007 | A6 | 15,9 |
| 2007 | A8 | 14,6 |
| 2007 | Q7 | 88,7 |
| 2007 | RS4 | 13.4 |
| 2007 | S4 | 13.4 |
| 2007 | S6 | 13,9 |
| 2007 | S8 | 14.6 |
| 2008 | A3 | 54,6 |
| 2008 | A4 | 10.2 |
| 2008 | A5 | 16.1 |
| 2008 | A6 | 15,9 |
| 2008 | A8 | 14.6 |
| 2008 | Q7 | 88,7 |
| 2008 | R8 | 3,5 |
| 2008 | RS4 | 13.4 |
| 2008 | S4 | 13.4 |
| 2008 | S5 | 16.1 |
| 2008 | S6 | 15,9 |
| 2008 | S8 | 14,6 |
| 2008 | TT | 8,8 |
| 2009 | A3 | 54,6 |
| 2009 | A4 | 10.2 |
| 2009 | A5 | 16.1 |
| 2009 | A8 | 14,6 |
| 2009 | Q7 | 88,7 |
| 2009 | R8 | 3,5 |
| 2009 | S4 | 10.2 |
| 2009 | S5 | 16.1 |
| 2009 | S8 | 14.6 |
| 2009 | TT | 8,8 |
Gerelateerde Audi-specificaties: GVWR, GAWR, GCWR, rijklaar gewicht, laadvermogen, trekvermogen
BMW laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | 325 | 12 |
| 2006 | 330 | 12 |
| 2006 | 525 | 14 |
| 2006 | 530 | 14 |
| 2006 | 550 | 14 |
| 2006 | 650 | 13 |
| 2006 | 750 | 18 |
| 2006 | 760 | 18 |
| 2006 | M3 | 9,5 |
Volumeleiders van General Motors
Als u een berg wasgoed moet vervoeren of een klein appartement moet verhuizen, zijn de minibusjes en SUV’s van GM de plek waar de ruimte leeft. De Buick Terraza domineert het modellengamma van 2006 met een bagageruimte van 136,5 kubieke voet. Dat is enorm. De Rendezvous volgt met 108,9 ft³. De Rainier is strakker met 80,1 ft³. Wanneer de Terraza sterft, neemt de Enclave het stokje over. Het biedt 116,2 ft³ in 2008 en vestigt zich op 115 ft³ in 2009. Sedans concurreren hier niet. De LaCrosse en Lucerne bieden een schamele 16 tot 17 ft³. Je stopt geen koelkast in die koffers.
Chevrolet heeft de grotere wapens in het full-size segment. Het Express-busje is een beest. Het biedt consistent een volume van 225,1 kubieke voet** van 2006 tot en met 2009. Dat is een serieus nut. De Uplander-minivan heeft over de hele linie een inhoud van 30 m³. Met de TrailBlazer EXT krijg je in 2006 107,4 ft³. Later daalt de TrailBlazer-standaard naar 80,1 ft³. De Traverse uit 2009 komt de ring binnen met 117,5 ft³. Het overbrugt de kloof tussen gezinsvervoerders en bedrijfsvoertuigen.
Vrachtwagens vertellen een ander verhaal. Chevrolet somt streepjes op voor de Silverado 1500, 2500 HD en 3500 HD. En voor de Avalanche- en Suburban-modellen in de beginjaren. Dit betekent dat het standaardlaadvolume niet de primaire maatstaf is voor deze body-on-frame-platforms. Daarvoor kijk je naar de laadvermogen- en trekspecificaties. De HHR-paneelwagen is een niche maar solide keuze met een inhoud van 62,7 ft³. De reguliere HHR is met 57,7 ft³ iets minder. Kleine auto’s zoals de Aveo en Cobalt bieden een inhoud van ongeveer 12,4 tot 13,9 ft³. Niet voor verhuisdag.
Cadillac luxe en grote SUV’s
Cadillac combineert executive comfort met aanzienlijke transportruimte in zijn grotere modellen. De familie Escalade is de volumekoning. De standaard Escalade heeft een inhoud van 104,6 ft³ in 2006, en is in 2007 gestegen naar 108,9 ft³ en blijft daar. De uitgebreide ESV-versie is de echte verhuizer. Het begint bij 131,6 ft³ in 2006 en breidt zich uit tot 137,4 ft³ in 2007. Dit cijfer blijft gehandhaafd tot en met 2009.
Sedans zijn strakker. De DTS biedt 18,8 ft³. De STS- en STS-V-modellen zijn beperkt tot 13,8 ft³. De CTS en CTS-V hebben een volume van 12,5 ft³ in 2006 en 2007, oplopend tot 13,6 ft³ in latere jaren. Sportwagens zoals de XLR en XLR-V zijn krap met slechts 3,5 m³. De SRX-crossover biedt aanvankelijk een middenweg met 69,5 ft³, maar in 2009 daalt dit naar 13,8 ft³. Wachten. De SRX-gegevens van 2009 vermelden 13,8 ft³. Dit is waarschijnlijk het figuur met alleen de kofferbak zonder neergeklapte stoelen, terwijl de eerdere 69,5 ft³ waarschijnlijk neergeklapte achterbanken bevatte. Controleer hier zorgvuldig de specificaties van uw specifieke modeljaar. De Escalade Hybrid deelt het cijfer van 69,5 ft³ in 2009, wat laag lijkt tenzij het ook een met neergeklapte achterbank betreft of een specifieke laadvloermaat is.
Chrysler en Dodge Family Haulers
Chrysler en Dodge domineren het minivansegment met een enorm nut. De Town & Country begint bij 146,7 ft³ in 2006. Hij krimpt iets naar 144 ft³ in 2007 en 143,8 ft³ in 2008 en 2009. De Grand Caravan is nog groter. In 2006 en 2007 bedraagt de capaciteit 167,9 ft³. In 2008 en 2009 bedraagt de capaciteit 144,3 ft³. Deze fluctuatie kan een weerspiegeling zijn van veranderingen in meetnormen of interieurafwerkingspakketten.
Sedans zijn functioneel maar niet ruim. De 300 en 300C leveren aanvankelijk 15,6 ft³, stijgend tot 17,2 ft³ in 2008 en vervolgens terugvallend naar 15,6 ft³ in 2009. De Sebring varieert tussen 11,3 ft³ en 13,6 ft³. De PT Cruiser is een retrowagen met serieus volume. Het bevat 92,2 ft³ in 2006 en 2008-2009. In 2007 daalt het tot 62,7 ft³. Deze discrepantie behoeft verificatie. De Pacifica-minivan had in 2006 een capaciteit van 20,3 m³, steeg naar 30 m³ in 2007 en daalde vervolgens naar 2008. De Aspen SUV heeft een totale capaciteit van 102,4 m³.
De Sprinter-bestelwagens van Dodge zijn industriële kracht. De Sprinter Van 2500 heeft in 2006 een inhoud van 247 ft³. In 2007 is dat gestegen naar 318 ft³. Hij blijft tot en met 2009 op 318 ft³. De 3500-versie begint op 247 ft³, explodeert vervolgens tot 371 ft³ in 2007 en blijft daar. Dit zijn mobiele magazijnen. De Sprinter Wagon is meer op passagiers gericht, maar nog steeds enorm. Het begint bij 321 ft³ in 2006 en daalt tot 141,3 ft³ in 2007-2009. De Grand Caravan volgt het voorbeeld van Chrysler en biedt al vroeg 167,9 ft³ aan, om zich vervolgens te vestigen op 144,3 ft³. De Magnum-wagen is met een gewicht van 23,5 m³ een solide keuze. De sedans Charger en Challenger hebben een inhoud van 16,2 ft³. De compacte SUV Caliber biedt een inhoud van 48 ft³. Vrachtwagens zoals de Ram 1500 en 2500 hebben een cabineoppervlak van 41 ft³. De Dakota en de Ram 1500 uit 2009 tonen streepjes die variabele of niet-vermelde standaardvrachtvolumes aangeven.
Wat deze cijfers missen
Deze cijfers vertegenwoordigen het maximale vrachtvolume. Meestal met de achterbank plat neergeklapt. Ze houden geen rekening met hardware voor de veiligheidsgordel, oneffen vloeren of het binnendringen van de reservewielhouder. Een Buick Terraza uit 2006 met een ruimte van 136,5 ft³ kan twee kubieke meter verliezen aan structurele elementen. Een Chevy Express uit 2009 met 225,1 ft³ is nog steeds een bestelwagen. Er passen een pallet of twee in.
Vrachtwagens zijn de uitschieter. De streepjes voor de Silverado-, Tahoe- en Suburban-modellen suggereren dat het laadvermogen ondergeschikt is aan het laadvermogen en het slepen. Als u een gebruikte vrachtwagen koopt om te vervoeren, kijk dan naar het GVWR en het laadvermogen in plaats van naar de kubieke voet. De bedgrootte en cabineconfiguratie zijn belangrijker dan een statisch volumenummer.
SUV’s zoals de Cadillac Escalade ESV zijn gebouwd voor bagage en uitrusting. Het cijfer van 137,4 ft³ is consistent. Het werkt voor skitochten of grote meubels. Minivans zoals de Grand Caravan zijn ontworpen voor gezinnen. Door het hoge volume kunnen autostoelen, kinderwagens en boodschappen in één rit worden vervoerd.
Sedans zijn voor boodschappen en weekendtassen. In de 16 ft³ van de LaCrosse passen twee grote koffers en enkele kleine tassen. De 13,8 ft³ van de STS-V is krapper. Als u meer nodig heeft, klapt u de achterbank neer of gebruikt u het dak.
De sprint
Fords brede scala aan transportopties
Het Ford-gamma van 2006 tot 2009 laat een duidelijke scheiding zien tussen utilitaire werkpaarden en personenvervoer. De bestelwagens uit de E-serie domineerden de laadruimtekaarten. In 2006 boden de E 150, E 250 en E 350 Super Duty allemaal 256,5 kubieke voet aan ruimte. Dat aantal daalde tot 230,6 kubieke voet in 2008, maar het volume bleef in 2009 consistent over het volledige spectrum van bestelauto’s. Als je op zoek was naar iets kleiners maar nog steeds capabel, begon de Freestar-minivan in 2006 met 134,3 kubieke voet en steeg tot 137,2 in 2007. De Escape-crossover schommelde rond de 66,3 kubieke voet voor zowel standaard- als hybride modellen, terwijl de Explorer comfortabel op 85,8 kubieke voet**.
Eigenaren van pick-uptrucks hadden een ander verhaal. De F 150-, F 250- en F 350-modellen bevatten in het bronmateriaal geen gegevens over het laadvermogen. De Ranger had in 2006 en 2008 18,1 kubieke voet, maar verdween uit de lijst van 2007. Sedans en coupés waren krap. De Crown Victoria had gedurende de vier jaar een capaciteit van 20,6 kubieke voet. De Fusion was opmerkelijk klein: 15,8 kubieke voet. Sportwagens zoals de GT boden in 2006 slechts €1 kubieke voet, terwijl de Mustang er consequent €9,7 kubieke voet in slaagden. Het neefje van de Mustang, de Focus, zag zijn capaciteit dalen van 40,2 kubieke voet in 2006 naar 13,8 kubieke voet** in 2009.
GMC’s bestelwagen- en SUV-dominantie
GMC vertrouwde voor een maximaal volume sterk op zijn Savana-bestelwagens en Yukon-SUV’s. De Savana 1500-, 2500- en 3500-modellen leverden van 2006 tot en met 2009 allemaal een enorme 225,1 kubieke voet. Er was geen verandering in het volume jaar na jaar voor deze commerciële bestelwagens. De Yukon begon in 2006 op 63,6 kubieke voet, zakte in 2007 naar 60,3 kubieke voet en bleef daar. De grotere Yukon XL had een capaciteit van 45,7 kubieke voet in 2006, en steeg lichtjes tot 45,8 kubieke voet in 2007 en bleef stabiel.
Het segment van de compacte crossovers zag de komst van de Acadia in 2007. Hij begon met 19,7 kubieke voet en breidde zich uit tot 25,5 kubieke voet in 2008, waar hij bleef tot 2009. De Envoy was constant aanwezig en bood door alle jaren heen 43,7 kubieke voet aan. De Canyon pick-up trucks en de Sierra-serie (1500, 2500, 3500) hadden geen vermelde laadcapaciteit. De Yukon Hybrid verscheen in 2008 op het toneel met een bescheiden 16,9 kubieke voet, wat overeenkomt met dat cijfer in 2009. De Sierra Hybrid verscheen in 2009 zonder gegevens.
Honda’s praktische compromissen
Honda’s strategie tijdens deze periode was gericht op efficiëntie en ruimtebesparende ontwerpen. De Odyssey was de onbetwiste koning van de vloot, met een consistent aanbod van 147,4 kubieke voet van 2006 tot en met 2009. De Pilot leverde 87,6 kubieke voet in 2006 en 2007, en daalde licht tot 87 kubieke voet in 2008 en 2009. De Ridgeline-truck bood gedurende de hele periode 41,4 kubieke voet aan.
Compacte auto’s varieerden enorm. De Civic had in 2006 een enorm volume van 72 kubieke voet, dat in 2008 daalde tot 35,7 kubieke voet en in 2009 aanzienlijk daalde tot 11,5 kubieke voet. De Fit verscheen in 2007 met 41,9 kubieke voet en groeide uit tot 57,3 kubieke voet in 2009. De CR-V bleef stabiel op 10,4 kubieke voet. De Accord-hybride bleef klein met 11,2 kubieke voet, terwijl de niet-hybride Accord zijn ruimte zag schommelen tussen 11,9 en 14 kubieke voet. Het Element was een boxy uitschieter en behield 74,6 kubieke voet gedurende alle jaren dat het op de beurs stond. De S2000-sportwagen bood slechts 5 kubieke voet.
Hummer’s beperkte hulpprogramma
De aanwezigheid van Hummer in deze dataset is schaars. De H2 bood van 2006 tot en met 2009 30,7 kubieke voet aan. De H3 was iets minder volumineus met 29,5 kubieke voet, eveneens constant over alle vier de jaren. De H3T-truck verscheen in 2009 zonder vermelde gegevens. In deze specifieke momentopname waren er geen andere modellen of jaren voor het merk vermeld.
Het groeiende portfolio van Hyundai
Hyundai introduceerde tijdens deze periode verschillende nieuwe modellen. De Accent begon met 12,4 kubieke voet in 2006, steeg naar 15,9 kubieke voet in 2007 en bleef daar. De Elantra groeide van 13 kubieke voet naar 14,2 kubieke voet in 2007. De Santa Fe groeide van 30,5 kubieke voet naar 34,2 kubieke voet in 2007. De Tucson bleef stabiel op 22,7 kubieke voet.
De Entourage-minivan werd in 2007 gelanceerd met 32,2 kubieke voet. De Veracruz verscheen in 2007 en 2008 zonder gegevens. De Genesis sedan arriveerde in 2009 met 15,9 kubieke voet. De Azera, Sonata en Tiburon bleven statisch en boden respectievelijk 16,6, 16,3 en 14,8 kubieke voet aan.
Het luxe volume van Infiniti
De luxe cross-overs en sedans van Infiniti boden gevarieerde ruimte. De FX35 en FX45 leverden beide 64,5 kubieke voet van 2006 tot 2008. In 2009 werden deze modellen vervangen door de FX35 en FX50, die beide 62 kubieke voet aanboden. De QX56 SUV was door alle jaren heen een krachtpatser met een volume van 91,7 kubieke voet.
Sedans waren strakker. De G35 had een capaciteit van 7,8 kubieke voet in 2006 en 2007, oplopend tot 13,5 kubieke voet in 2008, voordat hij in 2008 de G37 werd met 7,4 kubieke voet. De M35- en M45-sedans bleven constant op 14,9 kubieke voet. De nieuwe EX35-crossover werd in 2008 gelanceerd met 18,6 kubieke voet. De Q45 sedan uit 2006 had een inhoud van 13,6 kubieke voet.
Isuzu’s niche-aanwezigheid
De gegevens van Isuzu zijn beperkt tot de Ascender SUV en enkele pick-upmodellen. De Ascender bood van 2006 tot en met 2008 consistent 80,1 kubieke voet aan. De i-280, i-290, i-350 en i-370 pick-up trucks hadden allemaal geen vermelde laadcapaciteit.
Jaguars elegante beperkingen
Het luxegamma van Jaguar gaf prioriteit aan stijl boven puur volume. De S-Type had een capaciteit van 28,6 kubieke voet van 2006 tot 2008. De X-Type was in dezelfde periode kleiner, namelijk 16 kubieke voet. De XJ8- en XJR-sedans boden 16,4 kubieke voet.
De XK-serie zag veranderingen. Het begon met 11,5 kubieke voet in 2006 en 2007, daalde vervolgens naar 7,1 kubieke voet in 2007 (waarschijnlijk een rapportageverschuiving of modeljaarnuance) voordat het zich in 2008 en 2009 op 10,6 kubieke voet vestigde. De XK Coupé in 2009 had ook 10,6 kubieke voet. De XF sedan werd gelanceerd
Jeep-, Kia- en Land Rover-utiliteitsspecificaties
Bij Jeep draait het altijd om nut, maar de cijfers vertellen een specifiek verhaal, afhankelijk van het jaar. In 2006 leidde de Jeep Liberty het peloton met een ruimte van 69 kubieke meter. De Commander en Grand Cherokee volgden op respectievelijk 68,7 en 67,4. Als je met een Wrangler vastzat, had je met 45,8 kubieke voet minder dan de helft van die capaciteit.
Het modeljaar 2007 veranderde het landschap. Het nieuwe Compass voegde 53,6 kubieke voet toe, terwijl de Patriot 62,7 kubieke voet bood. De Liberty hield stand op 69, maar daalde in 2008 naar 64,2. Dat jaar debuteerde de Wrangler Unlimited als de duidelijke winnaar voor vrachtvervoerders met een zachte staart, met een inhoud van 86,8 kubieke voet. De standaard Wrangler zat op 61,2. Deze cijfers zijn in 2009 niet veel veranderd.
De aanpak van Kia was anders. Volume was hun spel. De Sedona uit 2006 was maar liefst 141,5 kubieke voet. De Sorento en Sportage schommelden rond de 66,4 tot 66,6 kubieke voet. Middelgrote sedans zoals de Optima en Amanti waren klein, met een inhoud van 14,8 en 15,5 kubieke voet. De Rio 5 hatchback bood een verrassende 49,6 kubieke voet, terwijl de gewone Rio minder dan 12 kubieke voet was. In 2007 betrad de Rondo de strijd met 74,4 kubieke voet. De Sedona verloor in 2007 en 2008 wat volume en kwam uit op 121,3. In 2009 bracht de nieuwe Borrego 97,6 kubieke voet op tafel, ter vervanging van de oudere Spectra-modellen die met 12,2 kubieke voet klein bleven.
Land Rover speelde een spel met hoge inzet met de ruimte. De LR3 was een beest in 2006 en 2007, met een inhoud van 90,3 kubieke voet. De Range Rover Sport was consistent op 71 kubieke voet. Maar 2008 was een puinhoop van herontwerpen. De LR3 daalde tot slechts 9,9 kubieke voet. De Range Rover zelf zakte naar 35,1. Pas in 2009 keerde de LR3 terug naar 90,3 kubieke voet en de Range Rover klom terug naar 74,2 kubieke voet. De LR2 kwam in 2009 binnen met 58,9 kubieke voet.
Lexus en Lincoln luxe volume
Luxe betekent meestal kleinere koffers. Lexus heeft dit bevestigd. De Lexus SC 430 was klein: 8,8 kubieke voet in alle vermelde jaren. De IS-modellen hadden een inhoud van 13 kubieke voet, hoewel de IS-F er in 2008 iets meer aan toevoegde: 13,3 kubieke voet. De GS-modellen waren eveneens krap, meestal bleven ze steken op 12,7 kubieke voet.
Grote sedans vertelden een ander verhaal. De LS 430 bood 20,2 kubieke voet, terwijl de LS 460 in latere jaren daalde tot 18 kubieke voet. Het echte volume kwam van de SUV’s. De Lexus RX 330 en RX 400h hadden beide een inhoud van 84,7 kubieke voet. De RX 350 verbeterde lichtjes tot 85 kubieke voet in 2009. De GX 470 bleef stabiel op 77,5 kubieke meter. De LX 470 was enorm met 90,4 kubieke voet, terwijl de nieuwere LX 570 in 2008 daalde tot 15,5 voordat hij in 2009 naar 83,1 sprong.
Lincoln gaf prioriteit aan grootte boven efficiëntie. De Navigator was een rollende opslageenheid. In 2006 bood het 104,8 kubieke voet aan. Het daalde lichtjes tot 103,5 in 2007 en 2008, en steeg vervolgens naar 104,7 in 2009. De Mark LT pick-up bood 47,9 kubieke voet. De MKX kwam van 2007 tot 2009 op 69 kubieke voet terecht. Sedans zoals de MKZ en MKS waren klein en boden respectievelijk 15,8 en 18,7 kubieke voet. De Town Car bleef consistent op 21,1 kubieke voet.
Mazda en Mercedes Praktisch
Het aanbod van Mazda was halverwege de jaren 2000 verwarrend. Bij de vrachtwagens uit de B-serie was geen laadvolume vermeld, waarschijnlijk als gevolg van verschillen in de bedconfiguratie. De Mazda5 minivan was praktisch met een inhoud van 44,4 kubieke voet. De Mazda6 sedan was verrassend ruim met 58,7 kubieke voet in 2006, hoewel dit in 2009 was gedaald tot 16,6 kubieke voet. De Mazda3 groeide van 31,2 naar 43,8 kubieke voet. De CX-9 SUV was een transportwagen met een capaciteit van 100,7 kubieke voet in de beginjaren. De MX-5 en RX-8 bleven klein, met 5,3 en 7,6 kubieke voet.
Mercedes-Benz gaf prioriteit aan techniek boven kofferruimte. De Mercedes-Benz SLK-Klasse was klein, variërend van 9,6 tot 9,8 kubieke voet. De C-Klasse en E-Klasse schommelden rond de 12 tot 15,9 kubieke voet. De S-Klasse was groter, beginnend bij 15,4 en dalend naar 16,3. De grote vervoerders waren de SUV’s. De ML-klasse bedroeg 72,4 kubieke voet. De GL-klasse bood 83,3 kubieke voet. De R-Klasse was een bestelwagen vermomd als auto, met een consistente inhoud van maar liefst 85 kubieke voet. De G-Klasse bood 79,5 kubieke voet.
Mercury was in wezen Ford met een ander embleem. De Monterey-minibus was met 134,3 kubieke voet enorm. De Mountaineer SUV bood een inhoud van 84,7 tot 85,8 kubieke voet. De Mariner-crossover varieerde enorm. In 2006 en 2007 stond hij genoteerd op 66,3 en 29,3 kubieke voet (waarschijnlijk als gevolg van meetnormen of opvouwbare variaties), voordat hij in 2008 en 2009 terugkeerde naar 66,3 kubieke voet. De Grand Marquis sedan bood een praktische 20,6 kubieke voet. De Milan was klein met 15,8.
De gegevens laten een duidelijke kloof zien. SUV’s domineerden het volume. Sedans waren een bijzaak. Aan het eind van de jaren 2000 was er een verschuiving naar cross-overs, ter vervanging van de omvangrijke wagons en minivrachtwagens van voorgaande jaren. De cijfers liegen niet. Als je ruimte nodig had, kocht je een minivan of een grote SUV. Als je een sportwagen kocht, kocht je een schoenendoos.
Wat gebeurt er met deze cijfers als je dakdragers meetelt? Dat is een heel andere berekening.
MINI-vrachtcapaciteit
De line-up van Cooper hield de zaken strak. Als je op zoek was naar een Mini Cooper Hardtop uit 2006, had je precies 25 kubieke meter ruimte. De Convertible-versie was iets krapper met 21,4 kubieke voet. In 2007 daalde de hardtop tot 24 kubieke voet, terwijl de cabriolet stabiel bleef op 21,4 kubieke meter.
De Clubman arriveerde in 2008 met een aanzienlijke sprong. Je hebt 32,8 kubieke voet in de Cooper Clubman. De Convertible en Hardtop bleven ongewijzigd op respectievelijk 21,4 en 24 kubieke voet. John Cooper Works-modellen kwamen in 2009 met dezelfde cijfers op de markt: 24 kubieke voet voor de Hardtop en 32,8 voor de Clubman.
Meer MINI-specificaties:
– MINI GVWR
-MINI-GAWR
-MINI GCWR
– MINI Rijklaar gewicht
– MINI-lading
– MINI-trekvermogen
Mitsubishi-laadcapaciteit
Mitsubishi bood een brede spreiding. De Eclipse was in 2006, 2007, 2008 en 2009 consistent 15,7 kubieke voet. De Galant bleef diezelfde jaren op 13,3 kubieke voet.
Bij de grotere SUV’s werden de cijfers interessant. De Endeavour uit 2006 gaf je 76,4 kubieke voet. In 2007 en 2008 was dat cijfer gedaald tot 40,7 kubieke voet. De Outlander fluctueerde enorm: 60,3 in 2006, omlaag naar 36,2 in 2007 en vervolgens omhoog naar 72,6 in 2008. De Raider verscheen in 2006 met 37,1 kubieke voet en verdween vervolgens uit de specificaties in 2007.
De capaciteit van de Lancer begon in 2006 op 11,3 kubieke voet en steeg vervolgens naar 11,6 in 2008 en 2009. De Montero hield stand op 91,7 kubieke voet in 2006.
Meer Mitsubishi-specificaties:
– Mitsubishi GVWR
– MitsubishiGAWR
– Mitsubishi GCWR
– Mitsubishi leeggewicht
– Mitsubishi-lading
– Mitsubishi-trekvermogen
Nissan-laadcapaciteit
Het assortiment van Nissan was enorm. De 350Z was met 4,1 kubieke voet altijd klein. De Altima zag een grote verschuiving. Het begon bij 15,6 kubieke voet in 2006, daalde tot 15,3 kubieke voet in 2007 en daalde vervolgens scherp tot 7,4 kubieke voet in 2008 en 2009. De Altima Hybrid bleef van 2007 tot en met 2009 stabiel op 10,1 kubieke voet.
De Armada was een beest, met een inhoud van 97,1 kubieke voet per jaar. De zoektocht was enorm. In 2006 was het 148,7 kubieke voet, licht gedaald tot 145,7 in 2007 en vervolgens weer gestegen naar 148,1 in 2008 en 2009.
De Frontier en Titan hadden in 2006 en 2007 geen vermelde capaciteit. De Titan keerde in 2008 terug met een enorme 126 kubieke voet, maar verdween in 2009. De Rogue begon in 2008 met 98 kubieke voet en kromp vervolgens drastisch tot 28,9 in 2009. De Sentra kende een vergelijkbare volatiliteit: 11,6 in 2006, 13,1 in 2007, daarna een vreemde sprong naar 97 in 2008, voordat hij in latere jaren genoegen nam met 50,4 voor de Versa. De Maxima hield het tot 2009 rond de 15,5, waar hij daalde naar 14,2. De Murano ging van 81,6 naar 64 in 2009. De Pathfinder bleef constant op 79,2. De Xterra bleef stabiel op 65,7. De GT-R voegde er in 2009 8,8 kubieke voet aan toe.
Meer Nissan-specificaties:
-Nissan GAWR
– Nissan GCWR
– Nissan-vrachtdraagvermogen
– Nissan rijklaar gewicht
– Nissan-lading
– Nissan-trekvermogen
Pontiac laadvermogen
Pontiac had in deze jaren een kort leven. De G6 begon in 2006 met 11 kubieke voet en werd vervolgens verhoogd tot 14 in 2007, 2008 en 2009. De GTO was klein met 7 kubieke voet in 2006. De Grand Prix zag een enorme daling van 57 in 2006 naar slechts 16 in 2007, en kwam vervolgens neer op 45,7 kubieke voet in 2008.
De Montana SV6 was een nutsspeler met 136,5 kubieke voet in 2006. De Torrent was inconsistent: 68,6 in 2006, gedaald naar 32,2 in 2007 en vervolgens weer omhoog naar 68,6 in 2008 en 2009. De Vibe bleef jarenlang op 54,1 staan en zakte naar 49,4 in 2009.
De Solstice begon klein met 3,8 in 2006, groeide tot 7,5 in 2007 en kromp vervolgens tot 5,4 in 2008 en 2009. De G5 begon met 13,9 in 2007 en bleef daar. De G8 verscheen in 2008 en 2009 met 17,5 kubieke voet.
Meer Pontiac-specificaties:
-Pontiac GAWR
-Pontiac GCWR
– Pontiac laadvermogen
– Pontiac rijklaar gewicht
– Pontiac-lading
– Trekvermogen Pontiac
Porsche laadvermogen
Porsche gaf je niet veel ruimte. De 911 had in 2008 geen vermelde capaciteit, maar de 911 Carrera uit 2009 bood 7,24 kubieke voet. De Boxster bleef in 2008 en 2009 consistent op 9,9 kubieke voet. De Cayman bleef stabiel op 14,5 kubieke voet. De Cayenne was de grote optie met 62,5 kubieke voet in 2006, 2008 en 2009.
Meer Porsche-specificaties:
– Porsche GAWR
– Porsche GCWR
– Porsche laadvermogen
– Porsche rijklaar gewicht
– Porsche laadvermogen
– Porsche-trekvermogen
Saab-laadcapaciteit
De line-up van Saab was klein maar specifiek. De 9-3 begon in 2006 op 14,8 kubieke voet, daarna op 15 in 2007 en 2008, en daalde vervolgens naar 12,4 in 2009. De 9-5 bleef door alle jaren heen stabiel op 15,9 kubieke voet. De 9-7X had van 2006 tot 2009 elk jaar een enorme capaciteit van 80,1 kubieke voet. De 9-2X bood in 2006 61,6 kubieke voet aan.
Meer Saab-specificaties:
– Saab GAWR
– Saab GCWR
– Saab-vrachtdraagvermogen
– Saab-leeggewicht
– Saab-lading
– Saab-trekvermogen
Saturnus vrachtcapaciteit
Saturnus had enkele vreemde uitschieters. De Ion begon op 14,2 in 2006 en vervolgens op 14,7 in 2007. De Sky was klein met 5,4 kubieke voet van 2007 tot en met 2009. De Outlook was enorm met 115,9 kubieke voet in 2007, 2008 en 2009. De Relay begon op 26,9 in 2006 en sprong vervolgens naar 136,5 in 2007.
De Aura zweefde rond de 14,9 tot 13,1 kubieke voet. De VUE en VUE Hybrid begonnen in 2006-2007 met respectievelijk 30,8 en 63,8, daalden tot 56,4 in 2008 en krompen vervolgens drastisch tot 29,2 in 2009. De Astra verscheen in 2008 met 44,8 kubieke voet en verdween vervolgens in 2009.
Meer Saturn-specificaties:
– Saturnus GAWR
– Saturnus GCWR
– Saturnus vrachtcapaciteit
– Saturnus rijklaar gewicht
– Saturnus-lading
– Saturn-sleepvermogen
Scion vrachtcapaciteit
Scion concentreerde zich op kleine ruimtes. De tC bleef op 12,8 kubieke voet
De cijfers liegen niet. Als u op zoek bent naar een gebruikte transportwagen uit het midden van de jaren 2000, is het vrachtvolume vaak de scheidingslijn tussen een verstandige keuze en een logistieke nachtmerrie. We kijken hier naar kubieke voet. Geen gallons. Geen liters. Kubieke voet. Dit is de ruimte die je hebt om meubels, spullen of gewoon een berg wasgoed te verplaatsen zonder deze in een origami-zwaan te vouwen.
Laten we tot de achtervolging overgaan. De Toyota Cargo Carrying Capacity -statistieken voor de periode 2006 tot en met 2009 tonen een merk dat prioriteit geeft aan bruikbaarheid in zijn SUV’s, terwijl sedans krap blijven.
Toyota’s nutsleiders
De Sienna was de onbetwiste koning van dit tijdperk. Van 2006 tot 2009 bleef het stabiel op 148,9 kubieke voet. Dat is enorm. Als je het echt zou proberen, zou je er een kingsize bed in kunnen plaatsen. De Sequoia volgde, met een volume van ongeveer 128,1 kubieke voet in 2006 en 2007, voordat hij lichtjes daalde tot 120,8 kubieke voet in 2008 en 2009. Waarom deze daling? Waarschijnlijk zijn er interne verpakkingsveranderingen of een verschuiving in de manier waarop de meting wordt uitgevoerd met de derde rij omhoog of omlaag. Er werd nog steeds veel verplaatst.
SUV’s zoals de 4Runner waren consistente werkpaarden. Ze boden over de hele linie 75,1 kubieke voet aan. De Highlander kende een serieuze groei. Het begon bij 39,7 in 2006, steeg naar 80,6 in 2007 en breidde vervolgens opnieuw uit naar 95,4 in 2008. De hybride versie kreeg niet zoveel ruimte en schommelde rond de 80 tot 94 kubieke voet. Het is logisch. Batterijen nemen ruimte in beslag. Je kunt niet alles hebben.
Dan is er de Matrix. Een compacte wagen met een veelzijdig interieur. De meeste jaren had hij een inhoud van 53,2 kubieke voet, maar in 2009 steeg hij naar 61,5 kubieke voet. Dat is een aanzienlijke sprong voor een kleine auto.
Sedans stonden niet centraal. De Camry zweefde rond de 15 tot 16,7 kubieke voet. De Avalon fluctueerde enorm. In 2006 was het een krappe 14,4, maar in 2007 verdrievoudigde het bijna tot 41,4 voordat het in 2008 en 2009 weer daalde. Hebben ze het ontwerp van de kofferbak veranderd? Of was het cijfer uit 2007 een uitschieter? Waarschijnlijk een vernieuwing van het ontwerp die de kofferruimte heeft geopend.
“De Sienna bood 148,9 kubieke voet ruimte, waardoor het een van de meest praktische gezinsvervoerders van eind jaren 2000 was.”
Pick-ups zoals de Tacoma en Tundra worden in deze specifieke datasets weergegeven als “-“. Waarom? Omdat de capaciteit van een vrachtwagenbed niet wordt gemeten in hetzelfde standaard kubieke voetvolume als een afgesloten kofferbak of cabineruimte. Het hangt af van de cabinestijl, de lengte van het bed en of u de ruimte tussen de wielkasten of het totale bakvolume meet. De gegevens hier zijn gericht op gesloten of semi-gesloten passagiersruimte.
Volkswagen-vervoerders
Volkswagen koos voor een andere aanpak. Ze leunden hard tegen wagons en hatchbacks.
De Jetta Sport Wagon bood in 2009 een inhoud van 66,9 kubieke voet. Dat is serieuze ruimte voor een compacte auto. De Passat Wagon bleef tussen 2007 en 2009 stabiel op 61,8 kubieke voet. De Rabbit (het oude Polo-naamplaatje) bleef constant op 46 kubieke voet.
Coupés en cabriolets waren niet bedoeld om te vervoeren. De Kever Convertible had slechts 5 kubieke voet. Je zou een helm en een sjaal kunnen passen. De Beetle Coupé was beter met 27,1, maar bewoog nog steeds geen piano.
De GTI was een prestatieauto met een fatsoenlijke kofferbak. In 2006 had hij een inhoud van 41,8 kubieke voet, en in 2007, 2008 en 2009 steeg dat aantal naar 46 kubieke meter. Het nieuwe GTI-ontwerp zorgde duidelijk voor meer ruimte achterin, zonder dat dit ten koste ging van de functionaliteit van de hatchback.
De Touareg was de SUV-keuze. Er zat consistent 71 kubieke voet in. Het was een groot voertuig, dus de ruimte was logisch. De Routan, die in 2009 verscheen, was een minivanvervanger voor VW op de Amerikaanse markt. Het bood 141 kubieke voet. Dat brengt hem precies in lijn met de Toyota Sienna voor puur volume.
De Tiguan debuteerde in 2009 met een inhoud van 56,1 kubieke voet. Een compacte SUV die op de markt kwam, had die ruimte nodig om te kunnen concurreren.
Volvo’s praktische Zweden
Volvo rommelde niet met flitsende ontwerpen. Ze bouwden dozen waar spullen in zaten.
De V70 en XC70 waren de grote verhuizers. In 2006 boden ze 71,4 kubieke voet aan. In 2008 en 2009 steeg dat aantal respectievelijk tot 72,1 en 72. Kleine winst, maar elke kubieke voet telt als u jachtuitrusting of kinderwagens inlaadt.
De XC90 was het vlaggenschip van de SUV. Het begon bij 84,9 in 2










